Past Events & Results

ADCC TUNISIA KIDS NATIONAL 2018

Dec
16
2018

ADCC TUNISIA KIDS NATIONAL 2018

ADCC TUNISIA KIDS NATIONAL 2018

Organized By: ADCC Tunisia

Cité des Jeunes, Cité des Jeunes, El Menzah, Tunis, Tunisia, Tunisia

OFFICIAL RESULTS

  • Girls 15-16 Y -55kg
    1. Narimen Deli (Tanit)
    2. Hana Fkiri (Olympia)
    3. Nour El Houda Jandoubi (Olympia)
  • Girls 15-16 Y -65kg
    1. Rodayna Assili (Tanit)
    2. Warda Bouaazizi (X Force)
  • Girls 15-16 Y -70kg
    1. Feriel Ben Ammar (Free)
    2. May Ouerghemi (Tanit)
  • Boys 15-16 Y -50kg
    1. Med Amin Moualhi (Tanit )
    2. Oussema Mahfoudhi (Tanit )
    3. Yassine Akkari (X Force)
  • Boys 15-16 Y -60kg
    1. Achref Hamzeoui (Tanit )
    2. Aziz Gharbi (Olympia)
  • Boys 15-16 Y -65kg
    1. Malek Abidi (Olympia)
    2. Kassabi Nidhal (Champion Boxing)
    3. Med Dhia Bouzid (Tanit )
  • Boys 15-16 Y -70kg
    1. Hazem Yakoubi (Olympia)
    2. Med Amin Mekni (Olympia)
  • Boys 13-14 Y -40kg
    1. Med Amin Jlassi (Tanit)
    2. Bassem Ayari (Tanit)
  • Boys 13-14 Y -50kg
    1. Yassin Hmaidi (Tanit)
    2. Fedi Boukeri (Tanit)
    3. Badr Athimni (Tanit)
  • Boys 13-14 Y -55kg
    1. Neder Jaffel (Olympia)
    2. Farouk Kraidi (Olympia)
    3. Wajdi Jaffel (Olympia)
  • Boys 13-14 Y +55kg
    1. Ben Fadhliya Adem (Okami)
    2. Haythem Ben Trad (Tanit)
    3. Amir Sahbi (Tanit)
  • Girls 13-14 Y-45kg
    1. Maysam Ounni (Olympia)
    2. Siwar Maresni (Olympia)
    3. Mariem Moualhi (Tanit )
  • Boys 12-11 Y -30kg
    1. Khaled Barkeoui (Olympia)
    2. Skhiri Mouness (Okami)
    3. Kousay Sakouhi (Tanit)
  • Boys 12-11 Y -36kg
    1. Abidi Rayen (Okami)
    2. Mouadh Hammemi (Tanit)
    3. Ghayth Zammeli (Olympia)
  • Boys 12-11 Y -40kg
    1. Missaoui Ala (Okami)
    2. Isawi Mohamed Saned (White Tiger)
    3. Aymen Troudi (Olympia)
  • Boys 12-11 Y -45kg
    1. Yassin Khaireddin (Tanit)
    2. Rayen Rizgui (Tanit)
    3. Jihed Mehrabi (Tanit)
  • Boys 12-11 Y -50kg
    1. Ayari Yassine (Okami)
    2. Med Rayen Chaweli (Olympia)
  • Boys 12-11 Y -55kg
    1. Ben Khaled Bilel (Okami)
    2. Omar Jridi (Olympia)
  • Girls 11-12 Y -30kg
    1. Senda Ben Ammar (Okami)
    2. Nour Nsibi (Tanit)
    3. Soulayma Bou Hajna (Olympia)
  • Girls 11-12 Y -40kg
    1. Rahma Fatnassi (Olympia)
    2. Rahma Tlijeni (Tanit)
  • Girls 11-12 Y -50kg
    1. Nada Rouissi (Olympia)
    2. Maram Slaimi (Olympia)
  • Girls 11-12 Y +55kg
    1. Eya Talbi (Tanit)
    2. Ala Berhouma (Olympia)
    3. Touka Rjab (Tanit)
  • Girls 9-10 Y -28kg
    1. Hanin Bou Sorra (Olympia)
    2. Mariem Hidri (Tanit)
    3. Aicha Fetoui (Olympia)
  • Girls 9-10 Y -36kg
    1. Mariem Akermi (Olympia)
    2. Rourhen Arif (Olympia)
  • Girls 9-10 Y -40kg
    1. Fatma Arif (Olympia)
    2. Islem Zaltni (Tanit)
  • Boys 9-10 Y-28kg
    1. Moataz Hrichi (Olympia)
    2. Haykel Hanachi (Champion Boxing)
  • Boys 9-10 Y -32kg
    1. Riadh Chargui (Tanit)
    2. Med Mortadha Bouzid (Tanit)
    3. Maali Med Saleh (Okami)
  • Boys 9-10 Y -36kg
    1. Jassir Hafsaoui (Tanit)
    2. Mouadh Rhimi (Olympia)
    3. Moemen Naffeti (Tanit)
  • Boys 9-10 Y -40kg
    1. Moayedh Hammemi (Tanit)
    2. Adem Kaouena (Tanit)
  • Boys 9-10 Y +40kg
    1. Melek Brahmi (Olympia)
    2. Salman Jaidi (Olympia)
    3. Youssef Leghdifi (Champion Boxing)
  • Girls 7-8 Y -40kg
    1. Ghofrane Abidi (Okami)
    2. Hiba Hajjeji (Tanit)
  • Girls 7-8 Y -32kg
    1. 1.Yosr Rjab (Tanit)
    2. Loujayne Baccari (Okami)
    3. Wissal Moualhi (Tanit)
  • Girls 7-8 Y -28kg
    1. Eya Azouz (Tanit)
    2. Amal Khili (Tanit)
  • Girls 7-8 Y -24kg
    1. Nour Kahili (Olympia)
    2. Aya Bohli (Olympia)
  • Boys 7-8 Y -40kg
    1. Mohamed Trabelssi (Tanit)
    2. Mouhamed Ruissi (Okami)
  • Boys 7-8 Y -28kg
    1. Khcherim Anas (Tanit)
    2. Mohamed Amin Hajji (Tanit)
  • Boys 7-8 Y -32kg
    1. Mahdi Abidi (Olympia)
    2. Med Amin Nouaili (Olympia)
    3. Farhat Arfeoui (Olympia)
  • Boys 7-8 Y -28kg
    1. Ahmed Mejri (Olympia)
    2. Med Amin Kramti (Olympia)
    3. Mouadh Rjab (Tanit)
  • Boys 7-8 Y -24kg
    1. Amen Allah Zheni (Olympia)
    2. Youssef Hamdi (Tanit)
    3. Moain Rhimi (Olympia)
  • Girls 5-6 Y -32kg
    1. Doua Abidi (Okami)
    2. Arige Rbai (Okami)
  • Girls 5-6 Y -24kg
    1. Zaineb Wesleti (Olympia)
    2. Ritej Cheyib (Tanit)
  • Girls 5-6 Y -19kg
    1. Mariem Fetoui (Olympia)
    2. Ranim Ben Hamed (Olympia)
    3. Asma Arif (Olympia)
  • Boys 5-6 Y -32kg
    1. Amen Allah Ounissi (Tanit)
    2. Zeid Trabelssi (Tanit)
  • Boys 5-6 Y -24kg
    1. Aziz Kahili (Olympia)
    2. Moemen Louhichi (Olympia)
    3. Med Aziz Rbai (Okami)
  • Boys -24kg
    1. Adem Jamii (Tanit)
    2. Ayoub Ayedi (Tanit)
    3. Kousay Ameri (Tanit)
  • Boys -19kg
    1. Anas Hchaichi (Olympia)
    2. Dhiya Ameri (Tanit)
  • Girls 3-4 Y -19kg
    1. Baccari Roudayna (Okami)
    2. Serine Jabai (Okami)
  • Best Team Cup
    Olympia Fighter

PHOTOS

+