Past Events & Results

ADCC MOLDOVA INTERNATIONAL 2019

May
25
2019

ADCC MOLDOVA INTERNATIONAL 2019

ADCC MOLDOVA INTERNATIONAL 2019

Organized By: ADCC-EUROPE & ADCC-MOLDOVA

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

Sport HALL -U.S.E.F.S, Andrei Doga 22 , Moldova

OFFICIAL RESULTS

  • Juniors: 15-16 Years -50kg
    1. Znacenie Stanislav (Lion-Comrat)
    2. Starodubtev Maxim (On-Top)
    3. Roico Maxim (On-Top)
  • Juniors: 15-16 Years -55kg
    1. Peiu Vasilii (Lion-Comrat)
    2. Bulat Ion (Thai Boxing Club)
    3. Cernevschii Eugen (Combat Sambo Tiraspol)
  • Juniors: 15-16 Years -60kg
    1. Toma Daniel (Burlacu Bjj)
    2. Peiu Vasilii (Lion Comrat)
    3. Sari Maxim (Lion Comrat)
  • Juniors: 15-16 Years -65kg
    1. Tugulea Oleg (Se-An-Do)
    2. Carabet Maxim (Zr Team Moldova)
    3. Savitchii Ivan (Wolverine)
  • Juniors: 15-16 Years -70kg
    1. Carabet Maxim (Zr Team Moldova)
    2. Ionescu Alexandru (Thai Boxing Club)
    3. Cumpanici Ion (Adrenaline)
  • Juniors: 15-16 Years -75kg
    1. Melnic Igor (Bercut)
    2. Chirill Gonearov (Thai Boxing Club)
    3. Tulgara Adrian (Bercut)
  • Juniors: 15-16 Years -80kg
    1. Batcu Ionut (Bushido)
    2. Melnic Igor (Bercut)
    3. Tulgara Andrian (Bercut)
  • Juniors: 15-16 Years +80kg
    1. Botezat Vladimir (Burlacu Bjj)
    2. Holban Ion (Bercut)
    3. Nichita Anton (On-Top)
  • Female: +18 Years -55kg
    1. Ciobanu Ana Maria (Gradiste)
    2. Surdu Gabriela (Se-An-Do)
  • Female: +18 Years -60kg
    1. Ciobanu Ana Maria (Gradiste)
    2. Olena Iermolina (Rd-Sport)
  • Female: +18 Years +60kg
    1. Marina Maidaniuk (Rd-Sport)
    2. Alexa Natalia (On-Top)
  • Juniors: 17-18 Years -60kg
    1. Vicol Constantin (Seando)
    2. Vartic Mihai (Bercut)
    3. Burjacovshi Lucian (Mma Factory)
  • Juniors: 17-18 Years -65kg
    1. Terente Marin (Bercut)
    2. Simenciuc Vitalie (Aligator)
    3. Tarlev Samuil (Lion Comrat)
  • Juniors: 17-18 Years -70kg
    1. Pinzari Ion (Bercut)
    2. Iabanji Radu (Barbarosa Team)
    3. Radu Gaspar (Mma Factory)
  • Juniors: 17-18 Years -75kg
    1. Botolan Cristian (Aligator)
    2. Vechiu Mihai (Bercut)
    3. Chirica Ion (Tahi Boxing Club)
  • Juniors: 17-18 Years -80kg
    1. Tugulea Cristian (On-Top)
    2. Ilie Kovali (Adrenaline)
    3. Taburceanu Ion (Barbarosa Team)
  • Juniors: 17-18 Years +80kg
    1. Allan Covali (Adrenaline)
    2. Jelezov Artiom (Lion Comrat)
    3. Pinzari Ion (Bercut)
  • Adults +18 Years (Class Beginners) -60kg
    1. Harciu Andrei (Tiraspol)
    2. Kulbaka Oleg (Kiev-Mma)
  • Adults +18 Years (Class Beginners) -65kg
    1. Antonenko Arteom (Kiev-Mma)
    2. Rusev Ivan (Tiraspol)
    3. Vladisval Kharlakevych (Rd-Sport)
  • Adults +18 Years (Class Beginners) -70kg
    1. Hantea Nicolae (Thai Boxing Club)
    2. Cebanenco Valentin (Barbarosa Team)
    3. Jubea Sergiu (Thai Boxing Club)
  • Adults +18 Years (Class Beginners) -76kg
    1. Malai Nicu (Burlacu Bjj)
    2. Bass Serghei (Tiraspol)
    3. Gortopan Rafael (On-Top)
  • Adults +18 Years (Class Beginners) -83kg
    1. Petr Listopad (On-Top)
    2. Cozukhar Andrii (Arhat)
    3. Cazacliu Cristin
  • Adults +18 Years (Class Beginners) -91kg
    1. Goncear Sergiu (On-Top)
    2. Popa Eugen (Fukuro)
    3. Cacerovschi Alex (Wolverine)
  • Adults +18 Years (Class Beginners) -100kg
    1. Goncear Sergiu (On-Top)
    2. Ciugureanu Eduard (Adrenaline)
    3. Boghian Sebastian (Daos)
  • Adults +18 Years (Class Beginners) +100kg
    1. Vicol Cristian (On-Top)
    2. Capcanari Ion (Bercut)
  • Adults +18 (Class Professionals) -60kg
    1. Moisei Gheorghe (Burlacu Bjj)
    2. Saracul Veaceslav (On Top)
  • Adults +18 (Class Professionals) -65kg
    1. Sirbu Mihai (Lion Academy)
    2. Bruma Oleg (Lion Academy)
    3. Scubacevschii Artiom (Ogjj-Moldova)
  • Adults +18 (Class Professionals) -70kg
    1. Ceban Igor (On-Top)
    2. Frunze Ion (Thai Boxing Club)
    3. Palancica Denis (Barbarosa Team)
  • Adults +18 (Class Professionals) -76kg
    1. Bostan Dumitru Thai Boxing Club)
    2. Luncas Eugen (Wolverine)
    3. Gheltosanu Dumitru (Seando)
  • Adults +18 (Class Professionals) -83kg
    1. Fiodorov Dumitru (Wolverine)
    2. Ceban Dumitru (Wolverine)
    3. Bragagiu Mircea (Burlacu Bjj)
  • Adults +18 (Class Professionals) -91kg
    1. Rusnac Nichita (On-Top)
    2. Dontu Roman (Academia-Mma)
    3. Cucuara Alexandru (On-Top)
  • Adults +18 (Class Professionals) -100kg
    1. Yevgen Malamen (Ukr)
    2. Sergey Chernov (Ukr)
    3. Zugrav Grigore (On-Top)
  • Adults +18 (Class Professionals) +100kg
    1. Romanov Alexand (Lion Comrat)
    2. Yevgen Malamen (Ukr)
    3. Sergey Chernov (Ukr)
  • Open – Professionals
    1. Romanov Alexand (Lion Comrat)
    2. Bragagiu Mircea (Burlacu Bjj)
    3. Fiodorov Dumitru (Wolverine)
  • Open – Beginners
    1. Cacerovschi Alex (Wolverine)
    2. Popa Eugen (Fukuro)
    3. Frunza Marin (Barbarosa Team)
  • Best Team
    1. On-Top Moldova – 48 Points
    2. Bercut – 33 Points
    3. Lion – 31 Points

PHOTOS

Scroll To Top +