Past Events & Results

ADCC MINSK OPEN CHAMPIONSHIP 2018

Nov
04
2018

ADCC MINSK OPEN CHAMPIONSHIP 2018

ADCC MINSK OPEN CHAMPIONSHIP 2018

Organized By: ADCC BELARUS (Belarussian Grappling Federation)

Armed Services Committee Wrestling Hall, vulica Hierojaŭ sto dvaccataj dyvizii 1, Minsk, Belarus, Belarus

OFFICIAL RESULTS

  • Boys/Girls (U-8) -25 kg
    1. Kunavich Rodion, Molodechno
    2. Smolich Tamara, Molodechno
    3. Gorbachevsky Daniil, Molodechno
  • Boys/Girls (U-8) -30 kg
    1. Novikov Nikita Minsk
    2. Bondarenko Yaroslav, Molodechno
    3. Gomolko Alexey, Molodechno
  • Boys/Girls (U-8) -45 kg
    1. Novik Ksenia, Molodechno
    2. Obido Anton, Molodechno
  • Boys/Girls (U-10) -35 kg
    1. Mukhin Vladislav, Molodechno
    2. Karpovich Victor, Minsk
    3. Grivitsky Zakhar, Molodechno
  • Boys/Girls (U-10) -40 kg
    1. Zhivotkevich Zakhar, Minsk
    2. Tarasevich Andrei, Minsk
  • Boys/Girls (U-10) -50 kg
    1. Rusetsky Trofim Molodechno
    2. Yanovich Anton, Molodechno
    3. Slukhovsky Artem, Minsk
  • Boys/Girls (U-10) +60 kg
    1. Sachek Artem, Minsk
  • Boys/Girls (U-12) -40 kg
    1. Guzhva Vyacheslav, Minsk
    2. Akulich Ivan, Minsk
    3. Plisyuk Sergey, Minsk
  • Boys/Girls (U-12) -50 kg
    1. Nikolaevich Egor, Minsk
    2. Guzhva Vladislav, Minsk
    3. Sheima Alexey, Minsk
  • Boys/Girls (U-12) -55 kg
    1. Voytyulevich Egor, Molodechno
  • Boys/Girls (U-12) +60 kg
    1. Belym Dmitry, Minsk
  • Cadets Men (U-14) -45 kg
    1. Zhukovsky Ivan, Minsk
    2. Tolstik Artem, Minsk
    3. Volynets Egor, Molodechno
  • Cadets Men (U-14) -50 kg
    1. Lavriv Ivan, Minsk
    2. Kulenok Egor, Minsk
  • Cadets Men (U-14) -55 kg
    1. Slepitsa Ivan, Minsk
    2. Lukyanov Pavel, Minsk
    3. Palaznik Danila, Minsk
  • Cadets Men (U-14) -60 kg
    1. Kukharev Georgy, Minsk
    2. Mironov Daniil, Minsk
    3. Kortianovich Arseny, Minsk
  • Cadets Men (U-14) +65 kg
    1. Pokladok Pavel, Molodechno
    2. Nedelin Kirill, Minsk
  • Juniors Men (U-16) -65 kg
    1. Buloychik Kirill, Minsk
    2. Bosak Roman, Molodechno
    3. Leshkovich Alexey, Molodechno
  • Juniors Men (U-16) -76 kg
    1. Cheusov Ivan, Minsk
    2. Gaydukevich Ivan, Molodechno
    3. Tarasov Nikita, Minsk
  • Juniors Men (U-18) -65 kg
    1. Matyushenko Stanislav, Vitebsk
    2. Zdunkevich Vladislav, Minsk
    3. Volodin Alexey, Minsk
  • Juniors Men (U-18) -70 kg
    1. Bondar Fedor, Minsk
    2. Yanitsky Oleg, Minsk
  • Juniors Men (U-18) -76 kg
    1. Butsenko Anton, Minsk
    2. Piskun Ilya, Minsk
    3. Parkun Alexey, Minsk
  • Beginners Men (+18) -65 kg
    1. Kerimov Mohammed, Minsk
    2. Malinovsky Vyacheslav, Molodechno
    3. Suslonov Ilya, Minsk
  • Beginners Men (+18) -70 kg
    1. Dorozhkin Timofey, Minsk
    2. Myagchilov Arthur, Vitebsk
    3. Sobolev Evgeny, Vitebsk
  • Beginners Men (+18) -76 kg
    1. Tratsevsky Andrey, Minsk
    2. Lutseykovich Sergey, Minsk
    3. Yankov Igor, Minsk
  • Beginners Men (+18) -83 kg
    1. Skrebets Vitaly, Minsk
    2. Krasnov Roman, Polotsk
    3. Khramenja Yegor, Minsk
  • Beginners Men (+18) -91 kg
    1. Vashkevich Dmitry, Molodechno
    2. Maslovsky Eugene, Polotsk
    3. Stukach Eugene, Svetlogorsk
  • Beginners Men (+18) -100 kg
    1. Davidovich Vladimir, Molodechno
    2. Khodasovsky Nikolay, Grodno
    3. Kremez Eugene, Minsk
  • Professionals Men (+18) -76.9 kg
    1. Tomashevich Konstantin, Minsk
    2. Makarenko Sergey, Logoisk
  • Professionals Men (+18) -87.9 kg
    1. Bugaychuk Constantine, Zhytomyr
    2. Seyichev Aleksey, Minsk
  • Professionals Men (+18) -98.9 kg
    1. Senko Sergey, Molodechno
    2. Aliyev Farhad, Zhytomyr
  • Professionals Women (+16) +60 kg
    1. Vasyukevich Alisa, Minsk
    2. Povchun Irina, Minsk
    3. Dyakonova Galina, Moscow
  • Master Men (+30) -87.9 kg
    1. Kuzmitsky Nikolai, Grodno
    2. Trushin Mikhail, Novopolotsk
  • Weig Master Men (+30) -98.9 kg
    1. Budko Vitaly, Molodechno
    2. Verhov Eugene, Grodno
  • Organized By:

    ADCC BELARUS

PHOTOS

+