Past Events & Results

ADCC KIDS MOSCOW OPEN 2019

Dec
08
2018

ADCC KIDS MOSCOW OPEN 2019

ADCC KIDS MOSCOW OPEN 2019

Organized By: ADCC Russia

Air Arena, Air Arena, Moscow, Russia, Russia

OFFICIAL RESULTS

  • Girls 2000-2001 / 55kg
    1. Nabokina Daria Alexandrovna (“Ekoniva” Club Lion)
  • Girls 2008-2009 / 32 kg
    1. Andrievskaya Angelina Ruslanovna (“Ekoniva” Lion Club)
  • Boys 2000-2001 / 55 kg
    1. Suleimanov Suleiman Gasanovich (Old school)
  • Boys 2000-2001 / 60 kg
    1. Kaparov Argen Saparbekovich (Osh Top Tim)
  • Boys 2000-2001 / 65 kg
    1. Matyushchenkov Alexey Vladimirovich (Gracie Jiu-Jitsu Russia)
    2. Talantbek uulu Temirlan (ART of FIGHT)
  • Boys 2002-2003 / 45 kg
    1. Idrisov Nizam Islamovich (“fighter” Ufa)
  • Boys 2002-2003 / 50 kg
    1. Isaev Zabit Abdulatipovich (Sc_Abubakarova)
  • Boys 2002-2003 / 55 kg
    1. Magomedov Imran Magomedovich (KAYLAS TEAM LION Academy)
  • Boys 2002-2003 / 60 kg
    1. Maxim Shcherbakov (LION Academy)
    2. Ilya Loginov (LION Academy)
    3. Adamyan Karen Pogosovich (LION Academy)
  • Boys 2002-2003 / 65 kg
    1. Milos Gleb Yanovich (“fighter” Ufa)
    2. Abdulkhalimov Adam Imranovich (Berkut bjj)
  • Boys 2002-2003 / 70 kg
    1. Gazalapov Musa Khavazh-Baudievich (Checkmat)
    2. Musalov Asadula Magomedovich (Abubakarova)
    3. Chernov Andrey Alexandrovich (ART of FIGHT)
  • Boys 2002-2003 / 75 kg
    1. OSIPOV Arthur Armenovich (LUDUS ALLIANCE RUSSIA)
    2. Grishkin Valery Sergeevich (KAYLAS TEAM LION Academy)
  • Boys 2002-2003 / 80 + kg
    1. Alakaev Shahsoltan Baysoltanovich (Frota Team)
    2. Gasratov Omar Shakirovich (Old school)
  • Boys 2004-2005 / 45kg
    1. Babenkov Denis Aleksandrovich (Siberian leopard)
    2. Nurislamov Malik Maratovich (Yakudza Gym Premium)
    3. Semenov Stepan Dmitrievich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Boys 2006-2007 / 36 kg
    1. Gavrilov Timofey Alekseevich (Yakudza Gym Premium)
    2. Enikeev Rinat Rustemovich (“fighter” Ufa)
    3. Tsitorin Daniel Stanislavovich (Peresvet Volgodonsk)
  • Boys 2008-2009 / 28kg
    1. Artem Belyakov (LION Academy)
    2. Selemen Miroslav (LION Academy)
    3. Isaev Islam Muradovich (Kudo Academy)
  • Boys 2008-2009 / 36 kg
    1. Tsitorin Stepan Stanislavovich (Peresvet Volgodonsk)
    2. Goloskokov Kirill Alekseevich (“Ekoniva” Club Lion)
    3. Makarov Nikita Pavlovich (AS)
  • Boys 2008-2009 / 40kg
    1. Arashin David (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    2. Chistyakov Dmitry (LION Academy)
    3. Beloborodov Vyacheslav Manucherovich (“fighter” Ufa)
  • Boys 2008-2009 / 40 + kg
    1. Ilya Baranov (KAYLAS TEAM LION Academy)
    2. Ignat Kopylov (LION Academy)
    3. Bobrov Egor (LION Academy)
  • Boys 2010-2011 / 28kg
    1. Ibragimov Yusif (LION Academy)
    2. Saigakov Egor (LION Academy)
    3. Dani Bandurin (LION Academy)
  • Boys 2012-2013 / 21kg
    1. Malofeev Mark Romanovich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    2. Sergey Ivanov (LION Academy)
    3. Butinets Arthur (LION Academy)
  • Boys 2012-2013 / 24kg
    1. Soshilov Stepan Denisovich (STRELA TEAM)
    2. Mavzhudov Alisher (LION Academy)
    3. Filatkin Alexander Evgenievich (Ribeiro jiu jitsu)
  • Boys 2006-2007 / 40kg
    1. Shkulev Denis Alekseevich (“fighter” Ufa)
    2. Tuvaev Ivan Pavlovich (“fighter” Ufa)
    3. Sabetov Semen (LION Academy)
  • Boys 2006-2007 / 45kg
    1. Pekhov Nikita Sergeevich (Ludus Krasnogorsk)
    2. Rykov Egor (LION Academy)
    3. Islamov Ruslan Aidarovich (“fighter” Ufa)
  • Boys 2008-2009 / 32 kg
    1. Andrey Khvorikov (LION Academy)
    2. Bezugly Rostislav (LION Academy)
    3. Kalandarov Damir Maratovich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Boys 2010-2011 / 20kg
    1. Zhigulin Daniel Denisovich (“fighter” Ufa)
  • Boys 2010-2011 / 24kg
    1. Khrustalev Egor (LION Academy)
    2. Polivanov Plato (LION Academy)
    3. Galiaskarov Vildan Eduardovich (“fighter” Ufa)
  • Boys 2010-2011 / 36 kg
    1. Belov Ivan (LION Academy)
    2. Denisov Alexander (LION Academy)
    3. Rebkovets Maxim Sergeevich (ART of FIGHT)
  • Boys 2006-2007 / 32 kg
    1. Busarev Leonid (LION Academy)
    2. Saveliev Vadim Sergeevich (“fighter” Ufa)
    3. Tankovich Vladislav (LION Academy)
  • Boys 2004-2005 / 55kg
    1. Vadim Okruzhnov (LION Academy)
    2. Gorbachev Gleb (LION Academy)
    3. Fayzullin Ayrat Azatovich (Yakudza Gym Premium)
  • Boys 2004-2005 / 55 + kg
    1. Tsyganov Kirill Sergeevich (LION Academy)
    2. Brovkin Alexander (LION Academy)
    3. Colonel Kirill (LION Academy)
  • Girls 2010-2011 / 32 kg
    1. Filatkina Daria (Ribeiro jiu jitsu)
    2. Mylnikov and Zlata Sergeevna (“fighter” Ufa)
    3. Nikitina Ekaterina Andreevna (LION Academy)
  • Boys 2000-2001 / 75kg
    1. Chepik Evgeny Konstantinovich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    2. Gochoshvili Artur Aleksandrovich (Yakudza Gym Premium)
    3. Zyubin Denis Dmitrievich (“Ekoniva” Lion Club)
  • Boys 2010-2011 / 32 kg
    1. Tolmachev-Shustov Yaroslav Igorevich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    2. Mavzhudov Ali (LION Academy)
    3. Vukolov Egor (LION Academy)

PHOTOS

+