Past Events & Results

ADCC MOLDOVA KIDS & JUNIORS 2019

Feb
10
2019

ADCC MOLDOVA KIDS & JUNIORS 2019

ADCC MOLDOVA KIDS & JUNIORS 2019

Organized By: ADCC Moldova

Sport HALL - U.S.E.F.S, Street Andrei Doga 22, Chisinau, Moldova

OFFICIAL RESULTS

  • Kids: 6 Years: -21/23kg
    1. Rusnac Cezar (Sport House) Md
    2. Cioaric Sebastian (Se-An-Do) Md
    3. Bucsanu Luca (On-Top) Md
    4. Timuta Patriciu (Ssru) Md
  • Kids: 6 Years: -22/24kg
    1. Gheghici Mihai (Titans) Ro
    2. Tsyhankov Mykhailo (Pankration) Ukr
    3. Darciuc Alexei (Sport House) Md
    4. Bostanica Nicolas (Se-An-Do) Md
  • Kids: 6 Years: -25kg
    1. Lefter Sebastian (On-Top) Md
    2. Colincovschii Timofei (Sport House) Md
  • Kids: 6 Years: -28/32kg
    1. Tanase Aron (Fudoshin) Md
    2. Suruceanu Mihai (Sport House) Md
    3. Lozinski Arteom (Sport House) Md
    4. Dulce Timur (On-Top) Md
  • Kids: 7-8 Years: -24kg
    1. Tsyhankov Daniil (Pankration) Ukr
    2. Lambantu Liviu (Se-An-Do) Md
    3. Donica Bogdan (On-Top) Md
    4. Gladei Veniamin (Ssru) Md
  • Kids: 7-8 Years: -28kg
    1. Vernydub Dmytro (Voin) Ukr
    2. Chirilovici Filip (Fudoshin) Md
    3. Yamisen Fabian (Sport House) Md
    4. Onofrei Nichita (Bushinkai) Md
  • Kids: 7-8 Years: -32kg
    1. Abakarov Hairula (Hajibey-Team) Ukr
    2. Gasanov Urudj (Sport House) Md
    3. Munteanu Marius (Ssru) Md
    4. Isac Cornel (Se-An-Do) Md
  • Kids: 7-8 Years: -36kg
    1. Munteanu Kiril (Ssru) Md
    2. Caramov Artiom (Vulturii) Md
    3. Ceban Maxim (Bercut) Md
    4. Canatui Stanislav (Se-An-Do) Md
  • Kids: 7-8 Years: -40kg
    1. Sert Vladislav (Bushinkai) Md
    2. Rudenciuc Stepan (On-Top) Md
    3. Grumeza Mihai (On-Top) Md
  • Kids: 7-8 Years: +40kg
    1. Rudenciuc Stepan (On-Top) Md
    2. Grumeza Mihai (On-Top) Md
    3. Turtureanu Gheorghe (Ssru) Md
  • Kids: 9-10 Years: -24kg
    1. Hesal Ilya (Arhat) Ukr
    2. Mustafin Abdulla (Hajibey-Team) Ukr
  • Kids: 9-10 Years: -28kg
    1. Valpuskyi Ivan (Voin) Ukr
    2. Ostrovar Alexandr (Bushinkai) Md
    3. Yemisen Nicolae (Sport House) Md
    4. Colesnicenco Daniel (Burlacu Bjj) Md
  • Kids: 9-10 Years: -32kg
    1. Burduja David (On-Top) Md
    2. Petrea Edwin (Absoluto) Ro
    3. Danilo Tarasov (Arhat) Ukr
    4. Morozov Alexandr (Arhat) Ukr
  • Kids: 9-10 Years: -36kg
    1. Brinosh Artur (Voin) Ukr
    2. Besliu Catalin (Ssr) Md
    3. Burduja David (On-Top) Md
    4. Petrea Edwin (Absoluto) Ro
  • Kids: 9-10 Years: -40kg
    1. Uhrineak Bohdan (Pankration) Ukr
    2. Pavlenciuk Veniamin (Vulturii) Md
    3. Dotsiuk Arteom (Pankration) Ukr
    4. Shernevskyi Ivan (Pankration) Ukr
  • Kids: 9-10 Years: +40kg
    1. Khomenko Alexandr (Voin) Ukr
    2. Ghagovets Timur (Pancration) Ukr
    3. Kozachiuk Olexandr (Pankration) Ukr
    4. Niculcea Nichita (On-Top) Md
  • Kids: 11-12 Years: -36kg
    1. Bessarab Dmytriy (Sport House) Md
    2. Bordea Daniel (Se-An-Do) Md
    3. Horskyi Boris (Pankration) Ukr
  • Kids: 11-12 Years: -40kg
    1. Nikolenko Arteom (Achill) Ukr
    2. Pyshnenko Konstantyn Achill) Ukr
    3. Shtefuriak Maxim (Pankration) Ukr
  • Kids: 11-12 Years: -45kg
    1. Roico Maxim (On-Top) Md
    2. Bocancha Vladislav (Achill) Ukr
    3. Igor Lunic (Atama)
  • Kids: 11-12 Years: -50kg
    1. Roico Maxim (On-Top) Md
    2. Tsimbalist Denis (Fukuro) Md
    3. Sherstiuk Antonii (Pankration) Ukr
  • Kids: 11-12 Years: -55kg
    1. Khadzhay Vladislav (Achill) Ukr
    2. Behei Vitalii (Pankation) Ukr
    3. Bokancha Oleksandr (Achilli) Ukr
  • Kids: 11-12 Years: +55kg
    1. Khadzhy Vladislav (Achill) Ukr
    2. Burzhiievskyi Roman (Pankration) Ukr
    3. Suleiman Mamutov (Hajibey-Team) Ukr
  • Kids: 13-14 Years: -36kg
    1. Chornei Bohdan (Pankration) Ukr
    2. Sergentul Daniel (On-Top) Md
  • Kids: 13-14 Years: -40kg
    1. Starodubtev Maxim (On-Top) Md
    2. Kyrilo Niegru (Bushinkan) Ukr
    3. Galiulin Dzalil (Hajibey-Team)
  • Kids: 13-14 Years: -45kg
    1. Drahniev Denis (Mangust) Ukr
    2. Chaikin Ihor (Pankration) Ukr
    3. Starodubtev Maxim (On-Top) Md
    4. Holovchenko Ratmyr (Achill) Ukr
  • Kids: 13-14 Years: -50kg
    1. Kosmeniuk Andrei (Voin) Ukr
    2. Prodan Andrei (Adrenaline) Md
    3. Iacobut Andrei (Ssro) Md
  • Kids: 13-14 Years: -55kg
    1. Macagon Igor (Arhat) Ukr
    2. Ciumak Nichita (Adrenaline) Md
    3. Singerean Serghei (Adrenaline) Md
  • Kids: 13-14 Years: +55kg
    1. Dobrovolsky Danylo (Bushinkan) Ukr
    2. Sirbu Andrei (Ssro) Md
    3. Tarasov Iaroslav (Sport House) Md
  • Juniors: 15-16 Years: -50kg
    1. Melinik Vladislav (Voin) Ukr
    2. Znacenie Stanislav (Lion-Comrat) Md
  • Juniors: 15-16 Years: -55kg
    1. Chomenko Vladislav (Voin) Ukr
    2. Chernetsky Evgeny (C.S. Tiraspol) Md
    3. Buga Mihail (Ssro) Md
  • Juniors: 15-16 Years: -60kg
    1. Toma Daniel (Burlacu-Bjj) Md
    2. Melenko Oleksand (Pankration) Md
    3. Rotaru Andrei (Bercut) Md
  • Juniors: 15-16 Years: -65kg
    1. Carabet Maxim (Bushinkai) Md
    2. Kryshtopov Danylo (Voin) Ukr
    3. Tugulea Oleg (Se-An-Do) Md
  • Juniors: 15-16 Years: -70kg
    1. Uhryniak Nazar (Pankration) Ukr
    2. Gor Avoian (Varvar) Ru
    3. Scutelinik Serghei (Adrenaline) Md
  • Juniors: 15-16 Years: -75kg
    1. Pastuhov Arteom (Ssro) Md
    2. Gor Avoian (Varvar) Ru
    3. Capcanari Adrian (Bercut) Md
  • Juniors: 15-16 Years: -80kg
    1. Tulgara Adrian (Bercut) Md
    2. Capcanari Adrian (Bercut) Md
    3. Mircos Vitalie (Bercut) Md
  • Juniors: 15-16 Years: +80kg
    1. Botezatu Vladimir (Burlacu Bjj) Md
    2. Tomuz Igor (Bercut) Md
    3. Gor Avoian (Varvar) Ru
  • Juniors: 17-18 Years: -55kg
    1. Butuc Vladislav (Ssro) Md
    2. Mirzenco Marius (Ssro) Md
  • Juniors: 17-18 Years: -60kg
    1. Burjacovschii Lucian (Mma Factory) Md
    2. Vartic Mihai (Bercut) Md
    3. Bucika Roman (Adrenaline) Md
  • Juniors: 17-18 Years: -65kg
    1. Babii Alexadr (Bushinkai) Md
    2. Terenti Marin (Bercut) Md
    3. Tarytsanu Mark (Pankration) Ukr
  • Juniors: 17-18 Years: -70kg
    1. Ceban Igor (On-Top) Md
    2. Gaspar Radu (Mma Factory) Md
    3. Kyrychanko Artur (Pankration) Ukr
  • Juniors: 17-18 Years: -75kg
    1. Gheltosanu Dumitru (Se-An-Do) Md
    2. Ceban Igor (On-Top) Md
    3. Pinzari Ion (Bercut) Md
  • Juniors: 17-18 Years: -80kg
    1. Ceban Dumitru (Wolverine-Bjj) Md
    2. Batcu Ionut (Bushido) Md
    3. Covali Ilie (Adrenaline) Md
  • Juniors: 17-18 Years: +80kg
    1. Verdes Dan (Bercut) Md
    2. Kovali Allan (Adrenaline) Md
    3. Negruta Alexei (Ssro) Md
  • Girls: -7-8 Years: -32kg:
    1. Susan Andreia (Se An Do)
  • Girls: -9-10 Years: -32kg:
    1. Horhieva Victoria (Achill) Ukr
    2. Bordea Maia (Se-An-Do) Md
  • Girls: -9-10 Years: +32kg:
    1. Tkachyk Tatiana (Pankration) Ukr
    2. Holovach Nadia (Pankration) Ukr
  • Girls: -11-12 Years: +45kg:
    1. Popa Anastasia (On-Top) Md
    2. Mecineanu Arina (On-Top) Md
    3. Vishnevskaya Lilya (Vulturii) Md
  • Girls: -11-12 Years: +45kg:
    1. Holovchynska K. (Mangust) Ukr
    2. Morozan Maria (Achill) Ukr
  • Girls: -13-14 Years: +45kg:
    1. Korcheva Anastasia (Achill) Ukr
    2. Hatmanu Cristina (On-Top) Md
  • Best Team:
    1. On Top-Moldova
    2. Upankration-Ukraina
    3. Voin-Ukraina

PHOTOS

+