Past Events & Results

ADCC UKRAINE – ODESSA OPEN BLACK SEA CUP 2019

Aug
24
2019

ADCC UKRAINE – ODESSA OPEN BLACK SEA CUP 2019

ADCC UKRAINE - ODESSA OPEN BLACK SEA CUP 2019

Organized By: ADCC Ukraine and RD Sport

Sport hall of National University "Odessa Law Academy", Fontanskaya road. 23, Odessa, Ukraine

OFFICIAL RESULTS

  • Boys 12-13 y.o. “Intermediate”: -36kg
    1. Brinosh Arthur – Ukraine, SC “Warrior”
    2. Crook Oleksandr – Ukraine, SC “Tiger”
    3. Tesakov Dmitry – Ukraine, SC “Atos”
  • Boys 12-13 y.o. “Intermediate”: -45kg
    1. Bessarab Dmitry – Ukraine, SC “Warrior”
    2. Nikolenko Artyom – Ukraine, SC “Achill”
    3. Trachuk Arthur – Ukraine, SC “Atos”
  • Boys 12-13 y.o. “Intermediate”: -55kg
    1. Komarnitsky Ivan – Ukraine, SC “Warrior”
    2. Boyko Artem – Ukraine, SC “Arkhat”
    3. Dobrov Alexander – Ukraine, SC “Atos”
  • Boys 12-13 y.o. “Intermediate”: +55 kg
    1. Hadji Vladislav – Ukraine, SC “Achill”
    2. Snetkov Kiril – Ukraine, SC “Atos”
    3. Ponomarenko Daniil – Ukraine, SC “Warrior”
  • Boys 14-15 y.o. “Intermediate”: -50kg
    1. Starodub Kristina – Ukraine, SC “Atos”
    2. Fokshek Dmitry – Ukraine, SC “Bushinkan”
    3. Arkhireev Vladislav – Ukraine, SC “Atos”
  • Boys 14-15 y.o. “Intermediate”: -55kg
    1. Melnik Vladislav – Ukraine, SC “Warrior”
    2. Kosmenyuk Andrey – Ukraine, SC “Warrior”
    3. Barkar Daniel – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Boys 14-15 y.o. “Intermediate”: -60kg
    1. Vengrzhanovsky DmitryUkraine, SC “Atos”
    2. Amuri Alexander – Ukraine, SC “Arkhat”
    3. Barkar Daniel – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Boys 14-15 y.o. “Intermediate”: +60 kg
    1. Grishin Ilya – Ukraine, SC “RD Sport”
    2. Varonin Andrey – Ukraine, SC “RD Sport”
    3. Winner not determined
  • Boys 16-17 y.o. “Intermediate”: -60kg
    1. Perepelitsa Vladislav – Ukraine, SC “Atos”
    2. Ponomarev Maxim – Ukraine, SC “Atos”
    3. Vinogradov Andrey – Ukraine, SC “Bushinkan”
  • Boys 16-17 y.o. “Intermediate”: -65kg
    1. Kotov Dennis – Ukraine, SC “Atos”
    2. Ishenko Denis – Ukraine, SC “RD Sport”
    3. Harlakevich Vladislav – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Men, adult, “Intermediate”: -60kg
    1. Alavatsky Ivan – Ukraine, Izmail
    2. Ananchenko Daniil – Ukraine, SC “RD Sport”
    3. Mohammad Fawad – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Men, adult, “Intermediate”: -65kg
    1. Pribybailo Dmitry – Ukraine, SC “Scorpio”
    2. Magomedov Roman – Ukraine, SC “RD Sport”
    3. Karamavrov Rodion – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Men, adult, “Intermediate”: -70kg
    1. Gogolniceanu Oleg – Moldova, SC “IB Jiu-jítsu”
    2. Qiao Zhi – Ukraine, SC “RD Sport”
    3. Kolomiets Andrey – Ukraine, SC “Achill”
  • Men, adult, “Intermediate”: -76kg
    1. Sukach Rostislav – Ukraine, SC “Citadel”
    2. Alavatsky Vitaliy – Ukraine, Izmail
    3. Shaishmelashvili Levan – Georgia, Georgian federation of combat sports
  • Men, adult, “Intermediate”: -83kg
    1. Antoshko Denis – Ukraine, SC “NN Grappling Team”
    2. Saginov Mikhail – Ukraine, Izmail
    3. Tritenko Eugene – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Men, adult, “Intermediate”: -91kg
    1. Radchenko Maxim
    2. Kravchenko Alexey – Ukraine, Izmail
    3. Botezat Vladimir – Moldova, SC “IB Jiu-jítsu”
  • Men, adult, “Intermediate”: -100kg
    1. Garkavyi Vadim – Ukraine, SC “RD Sport”
    2. Malamen Eugene – Ukraine, Izmail
    3. Winner not determined
  • Men, adult, “Intermediate”: +100kg
    1. Naumenko Victor – Ukraine, SC “RD Sport”
    2. Dupay Oleg
    3. Winner not determined
  • Women , adult “Professionals”: -65kg
    1. Shakalova Kateryna – Ukraine, MMA Academy “Honour”
    2. Maydanyuk Marina – Ukraine, SC “RD Sport”
    3. Pidnastaya Alina – Ukraine, SC “Bushinkan”
  • Men, adult “Professionals”: – 65kg
    1. Chernetsky Nazarii – Ukraine, SC “Southside Brazilian jiu-jitsu”
    2. Pridybaylo Dmitry – Ukraine, SC “Scorpio”
    3. Karamavrov Rodion – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Men, adult “Professionals”: -70kg
    1. Baydan George – Ukraine, SC “Atos”
    2. Pridybaylo Dmitry – Ukraine, SC “Scorpio”
    3. Romanchuk Roman – Ukraine, SC ” Bushinkai international “
  • Men, adult “Professionals”: -76kg
    1. Sotnikov Damir – Ukraine, SC “RD Sport”
    2. Topor Maxim – Ukraine, SC “RD Sport”
    3. Shaishmelashvili Levan – Georgia, Georgian federation of combat sports
  • Men, adult “Professionals”: -91kg
    1. Zakharov Sergey – Ukraine, SC “RD Sport”
    2. Malamen Eugene – Ukraine, Izmail
    3. Winner not determined
  • Men, adult, Open Clas -80kg
    1. Atanasov Sergey – Ukraine, SC “RD Sport”
    2. Tretenko Evgeny – Ukraine, SC “RD Sport”
    3. Mohammad Fawad – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Men, adult, Open Clas +80kg
    1. Chernilevsky Dmitry – Ukraine, SC “NN Grappling Team”
    2. Malamen Eugene – Ukraine, Izmail
    3. Naumenko Victor – Ukraine, SC “RD Sport”
  • Organized by:
    ADCC Ukraine and RD Sport

PHOTOS

+