Past Events & Results

ADCC UKRAINE NATIONALS 2019

Dec
25
2019

ADCC UKRAINE NATIONALS 2019

ADCC UKRAINE NATIONALS 2019

Organized By: ADCC Ukraine

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

SC KNUBA, Prosveshenia str. 3, Kiev, Ukraine

OFFICIAL RESULTS

  • Juniors 14-15 y.o., “Intermediate” -50kg
    1. Artem Risych – SC “Arena”
    2. Bogdan Leonov – SC “Peresvit”
    3. Anwar Kushnirur – SC “Cicero Costha Ukraine”
  • Juniors 14-15 y.o., “Intermediate” -55 kg
    1. Daniil Glebov – SC “Intelligent Jiu-Jitsu Academy”
    2. Daniil Barkar – SC “RD Sport”
    3. Andrii Zahirnii – SC “ZR Team Ukraine”
  • Juniors 14-15 y.o., “Intermediate” -60 kg
    1. Andriy Tsvyk – SC “Sport Nation Fastov”
    2. Denis Bashnskiy – SC “Sport Nation Fastov”
    3. Mikhail Karelov – SC “RD Sport”
  • Juniors 14-15 y.o., “Intermediate” -70 kg
    1. Daniil Vetohin – SC “RD Sport”
    2. Vladislav Lysenko – SC “Sport Nation Fastov”
    3. Nikita Nikitenkko – SC “Tiger”
  • Juniors 14-15 y.o., “Intermediate” -80 kg
    1. Arman Khachaturian – SC “Kiev MMA Academy”
    2. Maxim Lysenko – SC “Sport Nation Fastov”
    3. Olexander Gladun – SC “Sport Nation Fastov”
  • Juniors 16-17 y.o., “Intermediate” -55 kg
    1. Artem Diyachenko – SC “Sport Nation Fastov”
    2. Dmitri Maleshenko – SC “Kiev MMA Academy”
    3. Winner not determined
  • Juniors 16-17 y.o., “Intermediate” -65 kg
    1. Andrew Zakharov – SC “RD Sport”
    2. Valeriy Prorochenko – SC “Sport Nation Fastov”
    3. Nikolay Epyshyn – SC not specified
  • Juniors 16-17 y.o., “Intermediate”-70 kg
    1. Alexander Gulyaev – SC “Arena”
    2. David Bogdanov – SC “Blakz Bjj”
    3. Bogdan Yatsenko – SC “Sport Nation Fastov”
  • Juniors 16-17 y.o., “Intermediate” -75 kg
    1. Dmitri Motorny – SC not specified
    2. Ivan Popovych – SC not specified
    3. Ruslan Protsyk – SC not specified
  • Juniors 16-17 y.o., “Intermediate” +80 kg
    1. Yaroslav Strelets – SC not specified
    2. Ilya Kovalchuk – SC “Garda Team”
    3. Andrew Demiyanchuk – SC “Iriy-pro BJJ”
  • Men, adult, “Intermediate” -60 kg
    1. Artem Antonenko – SC “Kiev MMA Academy”
    2. Shamsudyn Mazanayev – SC “Southside BJJ Official”
    3. Nikolay Kurash – SC “Sport Nation Fastov”
  • Men, adult, “Intermediate” -65 kg
    1. Petr Chyaban – SC not specified
    2. Yaroslav Zherebilo – SC “Olevsk Bjj”
    3. Dmitri Klets – SC “Garda Team”
  • Men, adult, “Intermediate” -70 kg
    1. İbrahimli Toghrul Rauf oqlı – SC “R.Y.M”
    2. Roman Lukavy – SC “ZR Team Dnipro”
    3. Evgeni Plugovy – SC “ZR Team Kyiv”
  • Men, adult, “Intermediate” -76 kg
    1. Dmitri Zbarazsky – SC “ZR Team Dnipro”
    2. Pavel Grinko – SC “Sparta grapplig Kiev”
    3. Olexander Sapitash – SC “Academy MMA Damask”
  • Men, adult, “Intermediate” -83 kg
    1. Dmitri Ogol – SC “Intelligent Jiu-Jitsu Academy”
    2. Vladislav Zenchenko – SC “Sparta grapplig Kiev”
    3. Vladislav Kalinichenko – SC “Luta Livre Kiev Ukraine”
  • Men, adult, “Intermediate” -91 kg
    1. Maksym Chupryna – SC “KRBK Team”
    2. Dmitri Demuria – SC “EnerGym”
    3. Maxym Radchenko – SC “Lucky Punch”
  • Men, adult, “Intermediate” -100 kg
    1. Yuri Kostyk – SC “Jiu-Jistu Zhutomyr Federation”
    2. Dmitry Bondar – SC “Sport Nation Fastov”
    3. Vadim Garkavy – SC “RD Sport”
  • Men, adult, “Intermediate” +100 kg
    1. Vladyslav Osipenko – SC “Sparta Box”
    2. Evgeniy Mironenko – SC “Desantnik”
    3. Denis Bombin – SC “Kiev MMA Academy”
  • Women, adult, “Professionals” -60 kg
    1. Marina Demchuk – SC “Fenix”
    2. Alina Ischenko – SC “ZR Team Kyiv”
    3. Olena Nikitchuk – SC “Iriy-pro BJJ”
  • Men, adult, “Professionals” -60 kg
    1. Artem Balashov – SC “Romny Pankration”
    2. Abdulaziz Abdukhalikov – SC “RD Sport”
    3. Alexander Kravchenko – SC “Sport Nation Fastov”
  • Men, adult, “Professionals” -65 kg
    1. Nazarii Chernetskiy – SC “Southside BJJ Official”
    2. Daniil Ilinskyi – SC “Steep cobras”
    3. Mikhail Cherep – SC “Kiev MMA Academy”
  • Men, adult, “Professionals” -70 kg
    1. Alexander Manokha – SC “Sokol”
    2. Damir Sotnokov – SC “RD Sport”
    3. Anton Kolesnikov – SC “Kiev MMA Academy”
  • Men, adult, “Professionals” -76 kg
    1. Nadir Imamaliyev – SC “Faig Mammadov Bjj Team”
    2. Denis Patkivsky – SC “Fenix”
    3. Vladyslav Kharchenko – SC “Olevsk Bjj”
  • Men, adult, “Professionals” -83 kg
    1. Mykhailo Muzychenko – SC “Sport Nation Fastov”
    2. Andrew Barkar – SC “RD Sport”
    3. Sergey Kurmichov – SC “Checkmat Ukraine”
  • Men, adult, “Professionals” -91 kg
    1. Andrew Barkar – SC “RD Sport”
    2. Rustam Kucher – SC “Intelligent Jiu-Jitsu Academy”
    3. Maksym Radchenko – SC “Lucky Punch”
  • Men, adult, Open Class “Professionals”
    1. Andrew Barkar – SC “RD Sport”
    2. Nazarii Chernetskiy – SC “Southside BJJ Official”
    3. Yuri Kostyk – SC “Jiu-Jistu Zhutomyr Federation”
  • Men, “Masters” -77 kg
    1. Zakharov Sergey – SC “RD Sport”
    2. Andrew Baldis – SC “ZR Team Kyiv”
    3. Winner not determined
  • Men, “Masters” -88 kg
    1. Nikolay Babich – SC “Intelligent Jiu-Jitsu Academy”
    2. Oleg Shyshlevsky – SC “Kiev MMA Academy”
    3. Winner not determined
  • BEST TEAM
    SC “Sport Nation Fastov”
  • ORGANIZED By
    ADCC UKRAINE and SC “Kiev MMA Academy”

PHOTOS

Scroll To Top +