Past Events & Results

ADCC TAJIKISTAN – DUSHANBE OPEN 2019

Aug
10
2019

ADCC TAJIKISTAN – DUSHANBE OPEN 2019

ADCC TAJIKISTAN - DUSHANBE OPEN 2019

Organized By: ADCC Tajikistan

Dinamo Sports Complex, Ministry of Internal Affairs of the Republic of Tajikistan, Tajikistan

OFFICIAL RESULTS

  • Men +18 Yr /Intermediate / Adults / -55 Kg
    1. Abdulloev Hokim – (Tursunov Team)
    2. Zabirov Nazar – (Dehqonbacha SC (Sport Club)
    3. Zokirov Sino
  • Men +18 Yr / Intermadiate / Adults / -60 Kg
    1. Sohibnazarov Lutfulloh – (Tursunov Team)
    2. Olimov Shohdiljon – (Vose SC)
    3. Choriev Muhammadjon – (Rudaki SC)
  • Men +18 Yr /Intermediate/ Adults / -65 Kg
    1. Islomov Amirhamza – (Tursunov Team)
    2. Niyozov Abubakr
    3. Soliev Shahriyor
  • Men +18 Yr /Intermediate/ Adults / -70 Kg
    1. Davlotov Zohir – (Sipar Team)
    2. Asoev Muhammadjon – (Tursunov Team)
    3. Bobokhonov Qurbonali – (Rudaki SC)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Adults / -85 Kg
    1. Aliev Muhammadjon – (Tursunov Team)
    2. Behruzi Tohiri – (Rudaki SC)
  • Men 7-8 Yr / Beginner / -22 Kg
    1. Akhmedov Bilol
    2. Tursunov Team
  • Boy 7-8 Yr / Beginner / -28 Kg
    1. Abdulloev Husen – (Tursunov Team)
    2. Boev Azam
    3. Dodomatov Imron – (Boymurodov Team)
  • Boy 9-11 Yr / Beginner / -33 Kg
    1. Saidzoda Muhammad – (Tursunov Team)
    2. Abdulloev Abdurahmon
  • Boy 9-11 Yr / Beginner / -30 Kg
    1. Shirinov Sadi – (Tursunov Team)
  • Boy 12-14 Yr / Beginner / -30 Kg
    1. Zamonov Abubakr – (Tursunov Team)
    2. Hasanov Firdavs
  • Boy 12-14 Yr / Beginner / -33 Kg
    1. Gafurov Komron – (Tursunov Team)
    2. Nosirov Buzurgmehr – (Evolution SC)
  • Boy 12-14 Yr / Beginner / -36 Kg
    1. Bahriddinzoda Faromarz – (Tursunov Team)
    2. Gafurov Sorbon
    3. Azizjoni Farrukh – (Dehqonbacha SC)
  • Boy 12-14 Yr / Beginner / -40 Kg
    1. Sharipov Emomali – (Tursunov Team)
  • Boy 12-14 Yr / Beginner / -45 Kg
    1. Dovudi Abulkhayr – (Tursunov Team)
  • Boy 12-14 Yr / Beginner / -50 Kg
    1. Bakhtiyorzoda Talabsho – (Tursunov Team)
    2. Haydarov Fayzullo
    3. Amrulloi Nasudulloh – (Evolution SC)
  • Boy 12-14 Yr / Beginner / -55 Kg
    1. Kandov Zoirsho – (Tursunov Team)
    2. Sardorov Sheroz
    3. Mirzoev Iso – (Dehqonbacha SC)
  • Boy 12-14 Yr / Beginner / +55 Kg
    1. Nusratov Valijon – (Tursunov Team)
    2. Imomov Mahmudjon – (Dehqonbacha SC)
    3. Jumaev Siroj – (Dehqonbacha SC)
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / -50 Kg
    1. Azimov Ehson – (Tursunov Team)
    2. Sharifi Muhammadaziz
    3. Amirzoda Mutrib
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / -50 Kg
    1. Azimov Ehson – (Tursunov Team)
    2. Sharifi Muhammadaziz
    3. Amirzoda Mutrib
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / -45 Kg
    1. Sunatov Azam – (Tursunov Team)
    2. Muhammadiev Surhob – (Zalon SC)
    3. Aliev Shamshod
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / -55 Kg
    1. Rajabov Otabek – (Tursunov Team)
    2. Zulfiqorov Shukrullo
    3. Rajabov Sharifjon – (Zalon SC)
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / -60 Kg
    1. Sohibnazarov Lutfullo – (Tursunov Team
    2. Yakubov Nekruz – (Dehqonbacha SC)
    3. Kululov Akbar – (Rudaki SC)
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / -65 Kg
    1. Khalilov A
    2. Sohibnazarov A
    3. Yakubov N
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / -75 Kg
    1. Nazarov Saidshoh – (Zalon SC)
    2. Alimov Boymuhammad – (Tursunov Team)
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / -70 Kg
    1. Nazarov Khusrav – (Rudaki SC)
    2. Nabiev Aziz – (Evolution SC)
    3. Kamolov Mirsaid – (Tursunov Team)
  • Boy 15-17 Yr / Beginner / +90 Kg
    1. Abdualimov Muhammad – (Dehqonbacha SC)
+