Past Events & Results

ADCC MOLDOVA KIDS & JUNIORS 2018

Nov
24
2018

ADCC MOLDOVA KIDS & JUNIORS 2018

ADCC MOLDOVA KIDS & JUNIORS 2018

Organized By: ADCC-EUROPE & ADCC-MOLDOVA

Sport Hall Olimpia, Decebal Blvd, 72/2 MD-2038, Moldova

OFFICIAL RESULTS

  • Kids: 6 Years: -21.5/23.5kg
    1. Rusnac Cezar (Bushin Dojo)
    2. Cioaric Sebastian (Se An Do)
    3. Grosu Luca (Se An Do)
    4. Darciuc Alexei (Bushin Dojo)
  • Kids: 6 Years: -23/25kg
    1. Lefter Sebastian (On Top)
    2. Corenciuc Daniel (Bushin Dojo)
    3. Colincovschi Timofei (Bushin Dojo)
  • Kids: 6 Years: -27/31kg
    1. Suruceanu Mihai (Sport House)
    2. Aniper Mihail (Bushin Dojo)
    3. Lozinschi Artiom (Bushin Dojo)
    4. Gajim Vlad (Bushin Dojo)
  • Kids: 7-8 Years: -24kg
    1. Lambantu Liviu (Se An Do)
    2. Grosu Adrian (Se An Do)
    3. Gladei Veniamin (SSR-Ungheni)
    4. Birca Maxim (SSR-Ungheni)
  • Kids: 7-8 Years: -28kg
    1. Lefter Sebastian (On Top)
    2. Mihaila Dragos (SSR-Ungheni)
    3. Porcescu Nichita (Vulturii Drochia)
    4. Slivca Vlad (SSR-Ungheni)
  • Kids: 7-8 Years: -32kg
    1. Munteanu Marius (SSR-Ungheni)
    2. Gasanov Urudj (Bushin Dojo)
    3. Canatui Stanislav (Se An Do)
    4. Condrea Alexandru (Lion)
  • Kids: 7-8 Years: -36kg
    1. Munteanu Chiril (SSR-Ungheni)
    2. Grumeza Mihai (On Top)
    3. Rudenciuc Stepan (On Top)
  • Kids: 7-8 Years: -40kg
    1. Grumeza Mihai (On Top)
    2. Rudenciuc Stepan (On Top)
    3. Turtureanu Gheorghe (SSR-Ungheni)
  • Kids: 9-10 Years: -28kg
    1. Sterpu Gabriel (SSR-Ungheni)
    2. Rotari Andrei (Bushido Jiu Jitsu)
    3. Rosca Alexandru (SSR-Ungheni)
    4. Yemisen Nicolae (Bushin Dojo)
  • Kids: 9-10 Years: -32kg
    1. Burduja David (On Top)
    2. Drobot Laurentiu (SSR-Ungheni)
    3. Marcu Marius (Vulturii Drochia)
    4. Simcenco Bogdan (On Top)
  • Kids: 9-10 Years: -36kg
    1. Burduja David (On Top)
    2. Mecineanu David (On Top)
    3. Starodubtev Denis (On Top)
    4. Besliu Catalin (SSR-Ungheni)
  • Kids: 9-10 Years: -40kg
    1. Dabija Marius (CSA)
    2. Guleac Artiom (CSA)
    3. Canatui Daniel (Se An Do)
    4. Starodubtev Denis (On Top)
  • Kids: 9-10 Years: +40kg
    1. Arpentii Artiom (CSA)
    2. Baltaga Dumitru (CSA)
    3. Niculcea Nichita (SSR-Ungheni))
    4. Butnariuc Radu (Sport-House)
  • Kids: 11-12 Years: -36kg
    1. Nacagutov Maxim (Burlacu BJJ)
    2. Bordea Daniel (Se An Do)
    3. Agapi Laurentiu (Trohin-Team)
    4. Chislaruvlad (SSR-Ungheni)
  • Kids: 11-12 Years: -40kg
    1. Starodubtev Maxim (On Top)
    2. Maisenca Andrei (CSA)
    3. Bogdan Denis (Wolverine)
    4. Belii Veaceslav (Se An Do)
  • Kids: 11-12 Years: -45kg
    1. Roico Maxim (On-Top)
    2. Starodubtev Maxim (On-Top)
    3. Robu Adrian (Lion)
  • Kids: 11-12 Years: -50kg
    1. Roico Maxim (On-Top)
    2. Natezon Vlad (On-Top)
    3. Trifan Alexandru (Trohin Team)
  • Kids: 11-12 Years: -55kg
    1. Marcu Cristian (SSR-Ungheni)
    2. Cadimov Artiom (CSA)
    3. Virlan Ion (CSA)
  • Kids: 11-12 Years: +55kg
    1. Sundeev Igor (Burlacu-BJJ)
    2. Semenciuc Maxim (C.S-Tiraspol)
    3. Gorincioi Eugen (SSR-Ungheni)
  • Kids: 13-14 Years: -36kg
    1. Tataru Vlad (Trohin Team)
    2. Sergentu Daniel (On-Top)
  • Kids: 13-14 Years: -45kg
    1. Stanca Alexandru (CSA)
    2. Piscop Sorin (Lion)
    3. Vicol Catalin (Se An Do)
  • Kids: 13-14 Years: -50kg
    1. Racovita Eugen (Burlacu BJJ)
    2. Burlacu Stas (Vulturii Drochia)
    3. Railean Sergiu (Trohin Team)
  • Kids: 13-14 Years: -55kg
    1. Tarasov Iaroslav (Bushin Dojo)
    2. Racovita Eugen (Burlacu BJJ)
    3. Eamboglo Roma (C.S Tiraspol)
  • Kids: 13-14 Years: +55kg
    1. Gherasimenco Alex (CSA)
    2. Neceporuc Egor (C.S. Tiraspol)
    3. Grebenciuc Maxim (C.S Tiraspol)
  • Juniors: 15-16 Years: -55kg
    1. Peiu Vasili (Lion)
    2. Iatco Leonard (Trohin Team)
    3. Cernetchii Eugen (C.S Tiraspol)
  • Juniors: 15-16 Years: -60kg
    1. Tugulea Oleg (Se An Do)
    2. Harciu Denis (C.S Tiraspol)
    3. Petica Igor (Vulturii Drochia)
  • Juniors: 15-16 Years: -65kg
    1. Tarna Mihai (Trohin Team)
    2. Turcanu Andrei (Trohin Team)
    3. Tirsina Ion (Bercut)
  • Juniors: 15-16 Years: -75kg
    1. Simon Alexandru (Bushin Dojo)
    2. Birdan Mihail (CSA)
  • Juniors: 15-16 Years: +80kg
    1. Fazli Denis (Lion)
    2. Jelezov Artiom (Lion)
    3. Mestac Vladislav (CSA)
  • Girls: 17-18 Years
    1. Xenia Zotova (SSRo)
    2. Mahnitcaia Nadia (Trohin Team)
    3. Frunza Ana Maria (Bercut)
  • Girls: -7/9 Years
    1. Bordea Maia (Se An Do)
    2. Susan Andrea (Se An Do)
  • Juniors: 17-18 Years: -60kg
    1. Burjacovschi Lucian (MMA Factory)
    2. Balan Alexandru (On-Top)
    3. Vartic Mihai (Bercut)
  • Juniors: 17-18 Years: -65kg
    1. Ceban Igor (On-Top)
    2. Nastas Alexandru (Lion)
    3. Hantea Nicolae (Bercut)
  • Juniors: 17-18 Years: -70kg
    1. Ceban Igor (On-Top)
    2. Botolan Cristian (Aligator)
    3. Liudogovschi Ghenadii (C.S Tiraspol)
  • Juniors: 17-18 Years: -75kg
    1. Cheltosanu Dumitru (Se An Do)
    2. Morari Dan (Bercut)
    3. Pinzari Ion (Bercut)
  • Juniors: 17-18 Years: -80kg
    1. Voica Sergiu (Bercut)
    2. Tugulea Cristi (On-Top)
    3. Stoianov Lauretiu (CSA)
  • Best Team
    1. On Top Chisinau
    2. Se An Do Leova
    3. SSR-Ungheni
  • ORGANIZED BY

    ADCC Moldova & ADCC Europe

PHOTOS

+