Skip to content

Past Events & Results

ADCC FINLAND AHJO CUP 2019

May
12
2019

ADCC FINLAND AHJO CUP 2019

ADCC FINLAND AHJO CUP 2019

Organized By: ADCC Finland & Ahjo Training Center

AhjoTraining Center, Palopellonkatu 7, Kerava, Finland

OFFICIAL RESULTS

  • Men Beginner -65 kg
    1. Max Hynninen, Espoon Kehähait
    2. Daniel Gratschov, Sisu Gym
    3. Fredrik Söderström, Espoon Kehähait
    4. Daniel Kuha, Helsingin Paini-Miehet
  • Men Beginner -76 kg
    1. Antti Pukkila, Skeletor Wrestling
    2. Henry Warden, GB Gym
    3. Matti Tuominen, Ahjo Training Center
    4. Kim Teikari, Sisu Gym
  • Men Beginner -100 kg
    1. Niko Eronen, Sisu Gym
    2. Evgeni Rozov, Orion’s Belt
  • Men Beginner -70 kg
    1. Eemeli Karkamo, Ahjo Training Center
    2. Sabauun Khan, MMA Vantaa
    3. Rasmus Lindqvist, Barreto Helsinki
    4. Waltter Mahlberg, Lahden Gentai
  • Men Beginner -91 kg
    1. Niko Lehtinen, Loop Jiu-Jitsu
    2. Elia Linnapuomi, Ahjo Training Center
    3. Nikita Viazankin, MMA Rovaniemi
  • Men Beginner -83 kg
    1. Nicholas Neuwerth, Sisu Gym
    2. Peter Divakov, MMA Vantaa
    3. Oskari Puntila, Helsingin Paini-Miehet
    4. Juho Kalander, Ahjo Training Center
  • Women Beginner -60 kg
    1. Aino Kartela, Polar Jiu Jitsu Team
    2. Noora Virkkunen, Sisu Gym
    3. Hanie Pälli, MMA Team 300
    4. Johanna Salo, Heracles
  • Women Beginner +60 kg
    1. Janina Järvinen, Ahjo Training Center
    2. Sanni Kiviluoma, MMA Team 300
    3. Anna-Kaisa Riitijoki, Ahjo Training Center
    4. Kiira Auvinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
  • Men Pro -65,9 kg
    1. Karri Itkonen, GB Gym
    2. Stefan Kok, Skeletor Wrestling
    3. Tomi Kasper, Ahjo Training Center
  • Men Pro -76,9 kg
    1. Lasse Rahkolin, Sisu Gym
    2. Niko Skonbäck, GB Gym
    3. Oskari Auvinen, Helsingin Itsepuolustuskoulu
    4. Anton Stenroos, Sisu Gym
  • Men Pro -87,9 kg
    1. Tuomas Simola, Lahden Gentai
    2. Tommi Toikkanen, Sports Academy No. 1
    3. Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet
    4. Petrus Haverinen, MMA Rovaniemi
  • Men Pro +99 kg
    1. Onni Kauppinen, Skeletor Wrestling
    2. Olli Koho, Ahjo Training Center
    3. Leo Laaksonen, Ahjo Training Center
    4. Janne Toivanen, Sisu Gym
  • Women Pro +60 kg
    1. Krista Latvala, Ahjo Training Center
    2. Laura-Elina Halttu, Fight For Fun
    3. Tiia Kohtamäki, GB Gym
    4. Hanna Santavuori, Finnfighters Gym
  • Organizer:
    ADCC Finland
    AHJO Training Center

PHOTOS

Scroll To Top +