Skip to content

Past Events & Results

ADCC CZECH OPEN 2019

Jun
23
2019

ADCC CZECH OPEN 2019

ADCC CZECH OPEN 2019

Organized By: ADCC Czech Republic

Sportovní hala Skalka, Skalka 1162, 560 02 Česká Třebová, Czech Republic

OFFICIAL RESULTS

  • Little kids -28kg
    1. Matouš Procházka – Czechia (Pardubice Pretorian Team)
    2. Jonáš Petráš – Czechia (RBSD Šumperk)
    3. Adam Drabeš – Czechia (RBSD Šumperk)
  • Little kids -32kg
    1. Timo Marčenkov – Czechia (Egor Marcenkov)
    2. Borys Bagiński – Poland (Adamusik Team)
    3. Matouš Friml – Czechia (Pardubice Pretorian Team)
  • Little kids -40kg
    1. Oliwier Musiał – Poland (Adamusik Team)
    2. Tadeáš Kubant – Czechia (Pardubice Pretorian Team)
    3. Bohuslav Šulc – Czechia (RBSD Šumperk)
  • Kids -36kg
    1. Vojtěch Bortel – Czechia (Draculino Frýdek-Místek Draculino Czech)
    2. Adrianna Poradecka – Poland (Adamusik Team)
    3. Tomáš Kapoun – Czechia (Street Survival Rosice CopaCabana BJJ)
  • Kids -40kg
    1. Martin Korinek – Czechia (Gracie Jiu-Jitsu Praha)
    2. Oliwier Łuczak – Poland (Adamusik Team)
    3. Michail Ščerbaťuk – Czechia (MMA Pitbull Kolín)
  • Kids -50kg
    1. Lukáš Martinek – Czechia (Židlochovice Pretorian Team)
    2. Aneta Kapounová – Czechia (Street Survival Rosice CopaCabana BJJ)
    3. Gabriel Sterlikov – Czechia (RBSD Šumperk)
  • Kids +55kg
    1. Julia Kleba – Poland (Adamusik Team)
    2. Gevorg Mazmanov – Czechia (Street Survival Rosice CopaCabana BJJ)
    3. Nicolas Davtyan – Czechia (Street Survival Rosice CopaCabana BJJ)
  • Juniors Girls +60 kg
    1. Anna Jůzová – Czechia (UFT – Mlada Boleslav)
    2. Jemima Ejindu – Czechia (Pardubice Pretorian Team)
    3. Oliwia Wojtak – Poland (Adamusik Team)
  • Juniors Boys -60 kg
    1. Jan Korinek – Czechia (Jungle Bjj)
    2. Ondřej Bortel – Czechia (Draculino Frýdek-Místek Draculino Czech)
    3. Martin Hrodek – Czechia (All Sports Academy)
  • Juniors Boys -70 kg
    1. Denis Donini – Czechia (UFT – Mlada Boleslav)
    2. Paweł Jaworski – Poland (Husaria Mława)
    3. Adam Gemrot – Czechia (Choketopus gym)
  • Juniors Boys -80 kg
    1. Vojtěch Klouček – Czechia (Jetsaam gym)
    2. Tomáš Baďura – Czechia (MMA Zlín)
    3. Richard Klein – Czechia (Fightclub Brno)
  • Juniors Boys +80 kg
    1. Martin Adler – Czechia (MMA Zlín)
    2. Igor Ćwikliński – Poland (Adamusik Team)
    3. Igor Beck – Czechia
  • Women / Beginner -55 kg
    1. Karolína Vařeková – Czechia (Bearded Octopus)
    2. Nela Burešová – Czechia (MMA Zlín)
    3. Ivona Ďurianová – Slovakia (Grappling Sásová)
  • Women / Beginner -65 kg
    1. Lucie Leopoldová – Czechia (Pardubice Pretorian Team)
    2. Michaela Judasová – Czechia (MMA Zlín)
    3. Karolína Chrobáková – Czechia (Ren-Dó Ju-Jitsu Lanškroun)
  • Women / Beginner +70 kg
    1. Kateřina Kluková – Czechia (RBSD Šumperk)
    2. Aneta Šaršonová – Czechia (Ren-Dó Ju-Jitsu Lanškroun)
    3. Linda Maruščáková – Czechia (Jungle Bjj)
  • Women Professional
    1. Aurélie Teyssier – France (Draculino Frýdek-Místek Draculino Czech)
    2. Linda Káčerová – Slovakia (GB Draculino – Slovakia ()
  • Beginner -65 kg
    1. Nikolas Žilinec – Slovakia (Bjj – Slovakia)
    2. Jan Cvejn – Czechia (All Sports Academy)
    3. Jan Cséplö – Czechia (Choketopus gym)
  • Beginner -70kg
    1. Tomáš Mencner – Czechia (Panther BJJ Brno)
    2. Jiří Lieberzeit – Czechia (Choketopus gym)
    3. Maciej Habik – Poland (Adamusik Team)
  • Beginner -76kg
    1. Vasile Hretu – Czechia (ABJJA Olomouc)
    2. Tomas Ondris – Slovakia (Free Fight Club Detva)
    3. Tomáš Mudroch – Czechia (GB Draculino Olomouc Draculino Czech)
  • Beginner -83kg
    1. Maikol Tallarini – Czechia (Choketopus gym)
    2. Ondřej Rejman – Czechia (DSC Gym CESKA Trebova)
    3. Milan Zuskin – Czechia (Tiger Jiu Jitsu Kralupy)
  • Beginner -91kg
    1. František Vohánka – Czechia (Choketopus gym)
    2. Richard Adámek – Czechia (GB Draculino Ostrava Draculino Czech)
    3. Matěj Klimeš – Czechia (GB Draculino Olomouc Draculino Czech)
  • Beginner +91kg
    1. Daniel Šrajer – Czechia (MMA Zlín)
    2. Jakub Jurčák – Czechia (MMA Zlín)
    3. Filip Habrman – Czechia (DSC Gym CESKA Trebova)
  • Intermediate -70kg
    1. Ondřej Halda – Czechia (Choketopus gym)
    2. Honza Valenta – Czechia (ABJJA Olomouc)
    3. Nino Ondris – Slovakia (Free Fight Club Detva)
  • Intermediate -76kg
    1. Mikoláš Bílek – Czechia (Choketopus gym)
    2. Stanislav Šmíd – Czechia (GB Draculino Olomouc Draculino Czech)
    3. David Louis – Czechia (UFT – Mlada Boleslav)
  • Intermediate -83kg
    1. Petr Mynář – Czechia (Fightclub Brno)
    2. Matouš Klikar – Czechia (UFT – Mlada Boleslav)
    3. Lukáš Pavelka – Czechia (Fightclub Brno)
  • Intermediate -91kg
    1. Dominik Šrajer – Czechia (MMA Zlín)
    2. Lukáš Piffko – Slovakia (FDM Combat Team)
    3. Jiří Minařík – Czechia (Židlochovice Pretorian Team)
  • Intermediate -100kg
    1. Jan Eis – Czechia (Fight Club Valhalla)
    2. Erik Himinecz – Czechia (Panther BJJ Brno)
    3. Lukáš Piffko – Slovakia (FDM Combat Team)
  • Professional Male: -65.9kg
    1. Jakub Babiar – Slovakia (Choketopus gym)
    2. Martin Rapčan – Czechia (Pardubice Pretorian Team)
    3. Nino Ondris – Slovakia (Free Fight Club Detva)
  • Professional Male: -76.9kg
    1. František Lukeš – Czechia (Choketopus gym)
    2. Martin Burkot – Czechia (Jetsaam gym)
    3. Leoš Zouhar – Czechia (Židlochovice Pretorian Team)
  • Professional Male: -98.9kg
    1. Jakub Stejskal – Czechia (Pardubice Pretorian Team)
    2. Jura Závodný – Czechia (Copacabana Valachien Gym)
    3. Petr Hulák – Czechia (Fightclub Brno)
  • Professional Male: +99kg
    1. Petr Hulák – Czechia (Fightclub Brno)
    2. Jan Vlastník – Czechia (Pardubice Pretorian Team)
    3. Jan Elias – Slovakia (Zápasnícky klub Partizánske)
  • Best Team
    Pretorian fight club Pardubice
    Organizer: ADCC Czech

PHOTOS

Scroll To Top +