Skip to content

Past Events & Results

ADCC BRITISH OPEN 2019

Dec
07
2019

ADCC BRITISH OPEN 2019

ADCC BRITISH OPEN 2019

Organized By: ADCC UK

Power league Trafford Sports Dome, Trafford Way, Stertford, Manchester, M17 8DD, United Kingdom

OFFICIAL RESULTS

  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Adults / -65,9 Kg
    1. Ollie Bates – United Kingdom (Gripper Jiu Jitsu)
    2. Ravil Daglyarov – Russia (Gracie Barra Nottingham Gracie Barra)
    3. Jack Sear – United Kingdom (10th Planet London)
  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Adults / -76,9 Kg
    1. Jed Hue – United Kingdom (Grand Union)
    2. Liam Corrigan – United Kingdom
    3. Shane Curtis – United Kingdom (Nottingham MMA Alliance)
  • Men +18 Yr – Pro / -87,9 Kg / Pro / Adults
    1. Jack Grant – England (Doncaster Martial Arts Centre)
    2. Lloyd Cooper – United Kingdom
    3. Sahad Khan – United Kingdom (Gracie Barra Birmingham Gracie Barra)
  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Adults / -98,9 Kg
    1. Igors Puskarskis – Latvia (Nemesis Grappling)
    2. Carlos Graca – Portugal (Gracie Barra Bolton Gracie Barra)
    3. Dale Middleton – England (Jax – Mixed Martial Arts Rio Grappling Club Scotland)
  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Adults / +99 Kg
    1. Lukasz Lepianka – Poland (Zenith BJJ
    2. Dayman Lake – United Kingdom (The Zilla Squad Checkmat)
    3. Kit Wilson – Afghanistan (Radgie Rollers)
  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Masters 35+ / -65,9 Kg
    1. Matthew Scoble – United Kingdom (Gracie Barra Bath UK Gracie Barra)
    2. Ioannis Charvalias – Greece (No Academy)
  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Masters 35+ / -76,9 Kg
    1. Tim Connolly – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Hardip Malhi – United Kingdom (The Mcgovern Academy)
    3. Eugeniu Petrachi – Moldova (On-Top Moldova)
  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Masters 35+ / -87,9 Kg
    1. Sam Boult – United Kingdom (Sheffield Shootfighters Gordo Jiu-Jitsu Europe)
    2. Delroy Mcdowell – England (Icon Jiu-Jitsu Team)
    3. Jase Broadhead – United Kingdom (Combat Base Combat Base)
  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Masters 35+ / -98,9 Kg
    1. Mariusz Domasat – Poland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
    2. James Bland – United Kingdom (Origin BJJ Newcastle Mauricio Gomes Origin Team)
    3. Alexandre Fuhrmann – Germany (BJJ Globetrotters Hq / St. Barth BJJ BJJ Globetrotters)
  • Men +18 Yr – Pro / Pro / Masters 35+ / +99 Kg
    1. Chris Duncansmith – England (Xion BJJ)
    2. J J – United Kingdom (Inglorious Grapplers Inglorious Grapplers)
    3. Nick Fenwick – United Kingdom (Combat Base Combat Base)
  • Women +18 Yr – Pro / Pro / Adults / -60kg
    1. Nicola Fishwick – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Kate Bacik – Poland (Elements BJJ/Checkmat Checkmat)
    3. Bryony Tyrell – United Kingdom (Ngma – 303squad)
  • Women +18 Yr – Pro / Pro / Adults / -65kg
    1. Simone Caffrey – United Kingdom (Nemesis Grappling)
    2. Sara Sampieri – Italy (10th Planet London)
    3. Sarah Greenwood – Latvia (Avt Combat Base)
  • Men +18 Yr / Beginner / Adults / -60 Kg
    1. Ciaran Heffernan – United Kingdom (Blackledge MMA)
    2. Mark Franklin – Isle Of Man (Gracie Barra Isle Of Man Gracie Barra)
    3. Jonathan Foy – United Kingdom (Next Generation Liverpool)
  • Men +18 Yr / Beginner / Adults / -65 Kg
    1. Josh Standish-White – Guernsey (Sarnia Jiu Jitsu)
    2. Aaron Mckreel – United Kingdom (Blackledge MMA)
    3. Eoin Togher – Ireland (Cfs BJJ)
  • Men +18 Yr / Beginner / Adults / -70 Kg
    1. Bradley Eston – England
    2. Phillip Gregory – United Kingdom (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
    3. Ahmed Al Hashmi – Oman (Deo Jiu Jitsu / Cdk Team)
  • Men +18 Yr / Beginner / Adults / -76 Kg
    1. James Turner – United Kingdom (Fight Ministry Hull Combat Base)
    2. Dave Gregson – United Kingdom (Sinclair MMA)
    3. Sherwin Assoon – England (SBG Manchester SBG UK)
  • Men +18 Yr / Beginner / Adults / -83 Kg
    1. Anthony Reid – England (SBG Manchester SBG UK)
    2. Anthony Brown – United Kingdom (Middlesbrough Fight Academy)
    3. Matthew Mcwilliams – United Kingdom (Grand Union)
  • Men +18 Yr / Beginner / Adults / -91 Kg
    1. Zygimantas Ribinskas – Lithuania (Team Fight Factory)
    2. Paddy Mcdonagh – England
    3. Dylan Hart – England (Nottingham MMA Alliance)
  • Men +18 Yr / Beginner / Adults / -100 Kg
    1. Sam Showering – United Kingdom (London Shootfighters)
    2. Max Dalton – United Kingdom (A3 Academy Bristol Checkmat)
    3. Ian Balmain – England (Alliance Newcastle Alliance)
  • Men +18 Yr / Beginner / Adults / +100 Kg
    1. Sam Garnett – England (Grant Combat Academy)
    2. Richy Walsh – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
  • Men +18 Yr / Beginner / Masters 35+ / -76 Kg
    1. Michael King – Scotland (North East Jiu Jitsu)
    2. Lukasz Domagala – Poland (SBG UK SBG – Straight Blast Gym)
    3. David Simms – England (AspinallBJJ/Kaobon)
  • Men +18 Yr / Beginner / Masters 35+ / -83 Kg
    1. Rafal Kaczmarek – Poland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
    2. Barry Nixon – Scotland (Jax – Mixed Martial Arts Rio Grappling Club Scotland)
    3. Chris Campbell – United Kingdom (Voodoo ASW)
  • Men +18 Yr / Beginner / Masters 35+ / -91 Kg
    1. Mark Williams – United Kingdom (The McGovern Academy)
    2. Steve Woods – Guernsey (Sarnia Jiu Jitsu)
    3. Jan Nowakowski – Poland (Sensei MMA Absolute MMA)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Adults / -60 Kg
    1. Jed Turner – United Kingdom (SBGUK/FCPC)
    2. Sean Priestley – United Kingdom (Fight Ministry Hull Combat Base)
    3. Malik Basahel – Saudi Arabia (Arena Saudi)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Adults / -65 Kg
    1. Muhammad Mokaev – United Kingdom (Combat Base Avt Combat Base)
    2. J Han Tan – Malaysia (Nottingham MMA Alliance)
    3. Finn Catterson – United Kingdom (Cva Jiu-Jitsu Dj Team)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Adults / -70 Kg
    1. Jack Hassard – England (Fight Ministry Hull Combat Base)
    2. Mark Wynne – England (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
    3. Stefan Murray – United Kingdom (Cfs BJJ – Combined Fighting Systems England)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Adults / -76 Kg
    1. Thomas Scarpino – Italy (Fcs Combat Team /Sampaio BJJ)
    2. Ross Martin – United Kingdom (Impulse BJJ)
    3. Steve Harris – United Kingdom (Equipe Tca)
  • Men +18 Yr / Adults / -83 Kg / Intermediate
    1. Jordan Ambe – United Kingdom (London Shootfighters)
    2. Conah Martin – United Kingdom (Hamma BJJ)
    3. Mariusz Mikolajewski – Poland (Nemesis Grappling)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Adults / -91 Kg
    1. Antonio Joyanes Miralles – Spain (Alleycat Academy)
    2. Damian Lalak – Poland (Fight Ministry Hull Combat Base)
    3. Danny Walker – United Kingdom (Combat Base Hull Combat Base)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Adults / -100 Kg
    1. Morgan Lennon – Wales (Newport MMA Warwolf BJJ)
    2. Grzegorz Wojtalewski – Poland (Aberdeen Combat Centre Rio Grappling Club Scotland)
    3. Daire Mckeon – Ireland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Adults / +100 Kg
    1. Steven Alcock – United Kingdom (Alliance Alliance)
    2. Christopher Morris – United Kingdom (Nemesis Grappling)
    3. Lewis Beattie – Scotland (Jax – Mixed Martial Arts Rio Grappling Club Scotland)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Masters 35+ / -65 Kg
    1. Eamonn Mcstravick – United Kingdom (Origin BJJ Darlington)
    2. Kamy Khan – United Kingdom (SBGUK/Fcpc)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Masters 35+ / -70 Kg
    1. Daniel Boyle – United Kingdom (Combat Base UK Combat Base)
    2. Lukasz Kuchnio – Poland (SBG Manchester SBG UK)
    3. Kieran Arnold – England (Stealth BJJ Manchester Stealth BJJ)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Masters 35+ / -76 Kg
    1. Alex Walter – United Kingdom (Stealth BJJ Manchester Stealth BJJ)
    2. Paul Kelly – United Kingdom (Nemesis Grappling)
    3. Brian Sheehry – United Kingdom (North Devon BJJ)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Masters 35+ / -83 Kg
    1. Viktor Pavlov – Romania (Ratiborets)
    2. Roy Foley – England (Grant Combat Academy)
    3. Matthew Allen – United Kingdom (Gracie Barra Knowle Gracie Barra)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Masters 35+ / -91 Kg
    1. Louis J Mcdaid – Ireland (Immortals Gold Team Aberdeen Macaco Gold Team)
    2. Rafal Dziedziela – Poland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
    3. Peter Reynolds – United Kingdom (Nemesis Grappling)
  • Men +18 Yr / Intermediate / Masters 35+ / +100 Kg
    1. Gary Muir – Scotland (Jax – Mixed Martial Arts Rio Grappling Club Scotland)
    2. Krzysztof Lisiecki – Poland (Gracie Barra Nottingham Gracie Barra)
    3. Fazal Khan – United Kingdom (Rga Hq Roger Gracie)
  • Women +18 Yr / Beginner / Adults / -60 Kg
    1. Grace Brown – England (Origin BJJ Darlington)
    2. Shirley Tung – Isle Of Man (Gracie Barra Isle Of Man Gracie Barra)
    3. Patrycja Jakubowska – Poland (Kraken Fight Club Fsteamjcc)
  • Women +18 Yr / Beginner / Adults / -65 Kg
    1. Annie Buckley – Ireland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
    2. Jana Bukolovska – Latvia (Cfs BJJ)
  • Women +18 Yr / Intermediate / Adults / -60 Kg
    1. Stephanie Ohrel – France (South West Martial Arts England)
    2. Jaimie Middleton – Scotland (Jax – Mixed Martial Arts Rio Grappling Club Scotland)
    3. Maria Popovicova – Slovakia (SBG Aberdeen SBG – Straight Blast Gym)
  • Boys 7-8 Yr / Juniors / Beginner / -24kg
    1. Harry Fitzgibbon – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Bobby Lee Burgess – United Kingdom (Lucio Sergio BJJ Life Style)
    3. Aiden King – England (North East Jiu Jitsu)
  • Boys 7-8 Yr / Juniors / Beginner / -28kg
    1. Eduard Belea – Romania (Stronger BJJ England)
    2. Carlos Southworth – United Kingdom (Predators Manchester)
    3. Blaize Tingle – United Kingdom (Blackledge MMA)
  • Boys 7-8 Yr / Juniors / Beginner / -32kg
    1. Tommy Wilson – United Kingdom (Next Generation Liverpool)
    2. Jack Coverdale – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
    3. Ethan Reddan – United Kingdom (SBG Manchester SBG UK)
  • Boys 7-8 Yr / Juniors / Beginner / -36kg
    1. Ilyas Chaudhery – United Kingdom (Icon Jiu-Jitsu Team)
    2. Maxymilian Dziedziela – Poland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
  • Boys 7-8 Yr / Juniors / Beginner / +40kg
    1. Sebastian Laszkiewicz – Poland (Team Sukata Team Sukata)
    2. Tyler Kenyon – United Kingdom (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
  • Girls 7-8 Yr / Juniors / Beginner / -24kg
    1. Sofia Pinjara – United Kingdom (Gracie Barra Cheshunt Gracie Barra)
    2. Lilly Shambayati – United Kingdom (Xion BJJ)
  • Girls 7-8 Yr / Juniors / Beginner / -28kg
    1. Lily Lacey – England (Roger Gracie Blackburn Roger Gracie)
    2. Isabel Jenkinson – England (Horizon BJJ)
  • Girls 7-8 Yr / Juniors / Beginner / -36kg
    1. Blaize Tingle – United Kingdom (Blackledge MMA)
    2. Darcie Jones – Wales (Cf24 Jiu Jitsu East Coast Jiu Jitsu Academy)
  • Girls 7-8 Yr / Juniors / Beginner / -40kg
    1. Gabriella Mckinnon – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
  • Boys 9-10 Yr / Juniors / Beginner / -24kg
    1. Lucas Langley – United Kingdom (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
    2. Scarlett Fitzgibbon – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
  • Boys 9-10 Yr / Juniors / Beginner / -28kg
    1. Tiago Arandjelovic – Wales (Newport MMA Warwolf BJJ)
    2. Karter Paterson – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
    3. Alexander Jordan Tanswell – England (Gracie Barra Trafford Quays)
  • Boys 9-10 Yr / Juniors / Beginner / -32kg
    1. Shea Williams – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Mason Finn – United Kingdom (Ace MMA)
    3. Max Root – England (SBGUK/Fcpc)
  • Boys 9-10 Yr / Juniors / Beginner / -36kg
    1. Shea Williams – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Eryk Redwan – Poland (The Griphouse BJJ Rio Grappling Club Scotland)
    3. Ellis Stewart – England (SBGUK/Fcpc)
  • Boys 9-10 Yr / Juniors / Beginner / -40kg
    1. Oscar Wightman – United Kingdom (Roger Gracie Academy Bolton Roger Gracie)
    2. Bobby Wilson – United Kingdom (Next Generation Liverpool)
  • Boys 9-10 Yr / Juniors / Beginner / +40kg
    1. Louie Cunliffe – England (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
    2. Max Sweeney – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
    3. Freddie Dickson – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
  • Girls 9-10 Yr / Juniors / Beginner / +40kg
    1. Megan Quinn – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
    2. Darcie Jones – Wales (Cf24 Jiu Jitsu East Coast Jiu Jitsu Academy)
  • Boys 11-12 Yr / -36 Kg / Juniors / Beginner
    1. Elliott Cole – United Kingdom (Combat Sports Academy/Alliance UK Alliance)
    2. Darren Adams – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    3. Tomas Trevor – England (Next Generation)
  • Boys 11-12 Yr / -36 Kg / Juniors / Intermediate
    1. Bradley Mcdonough – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Tomas Trevor – England (Next Generation)
  • Boys 11-12 Yr / -40 Kg / Juniors / Intermediate
    1. Brian Fitzgibbon – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Adrian Dziedziela – Poland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
    3. Travis Hern – United Kingdom (Newport MMA Warwolf BJJ)
  • Boys 11-12 Yr / -45 Kg / Juniors / Beginner
    1. Aaron Irving – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
    2. Oscar Szkaradowski – Poland (Roger Gracie Academy Bolton Roger Gracie)
    3. Archie Gemmell – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
  • Boys 11-12 Yr / -45 Kg / Juniors / Intermediate
    1. Elliot Carter – England (AspinallBJJ/Kaobon)
    2. Jj Wilson – United Kingdom (Next Generation Liverpool)
    3. Rhys Chadwick – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
  • Boys 11-12 Yr / Beginner / -50 Kg / Juniors
    1. Connor Urmson – England (Roger Gracie Academy Roger Gracie)
    2. Reece Clinch – United Kingdom (Aspinall BJJ)
  • Boys 11-12 Yr / -50 Kg / Juniors / Intermediate
    1. Omar Taiti – United Kingdom (Checkmat Fightzone London)
    2. Alfie Barber – United Kingdom (Next Generation)
  • Boys 11-12 Yr / -55 Kg / Juniors / Beginner
    1. George Harry Stott – England (Roger Gracie Academy Bolton Roger Gracie)
    2. Luca Brankin – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
  • Boys 11-12 Yr / Juniors / Intermediate / -55 Kg
    1. Alfie Gallagher – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. George Harry Stott – England
  • Girls 11-12 Yr / Juniors / Beginner / -50 Kg
    1. Faith Milburn – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
    2. Ewa Laszkiewicz – Poland (Team Sukata Team Sukata)
    3. Katelyn Lawrence – England (Trojan Free Fighters Gloucester)
  • Girls 11-12 Yr / Juniors / Beginner / -55 Kg
    1. Abigail Cooper – United Kingdom (5th Element Durham Gordo Jiu-Jitsu Europe)
  • Girls 11-12 Yr / Juniors / Intermediate / -40 Kg
    1. Layla Szymanska – Poland (Team Sukata Team Sukata)
  • Boys 13-14 Yr / Beginner / Juniors / -50 Kg
    1. Theo Harding – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Tyler Derbyshire – England (SBG Manchester SBG UK)
    3. Flynn Bain – United Kingdom (Innovation Martial Arts Zr Team Association)
  • Boys 13-14 Yr / Beginner / Juniors / -55 Kg
    1. Adam Tyerman – United Kingdom (Roger Gracie Academy Bolton Roger Gracie)
    2. Jamie Highton – England (Team Koabon/ABJJ Aspinall BJJ)
    3. Harry Jarrett – United Kingdom (Blackledge MMA)
  • Boys 13-14 Yr / Beginner / Juniors / +55 Kg
    1. Tomasz Sołtysiak – Poland (Gracie Barra Trafford Quays)
    2. Rocco Talbot Piggott – England (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
    3. Jay Price – Wales (Chris Rees Academy Gracie Barra)
  • Boys 13-14 Yr / -40 Kg / Intermediate / Juniors
    1. Charlie Baker – England (UK Paraestra Paraestra)
    2. Jake Mccauley – England (Pedro Bessa BJJ Brasa)
  • Boys 13-14 Yr / Intermediate / Juniors / -45 Kg Intermediate / Junior / -48 Kg
    1. Sophie Bellis – United Kingdom (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
    2. Leon Lacey – England (Roger Gracie Blackburn Roger Gracie)
  • Boys 13-14 Yr / Intermediate / Juniors / -55 Kg
    1. Louis Costello – United Kingdom (Philip Hampson
    2. Maria Garbaliauskaite – Ireland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
    3. Charlie Wilson – United Kingdom (Next Generation Liverpool)
  • Boys 13-14 Yr / Intermediate / Juniors / +55 Kg
    1. Stefan Dabija – England (New Wave Academy Training Centre Fight Sports International)
    2. Cleiton Santos Ii – Brazil (Stronger BJJ England)
    3. William Southern – United Kingdom (Pedro Bessa BJJ)
  • Girls 13-14 Yr / Beginner / Juniors / -55 Kg
    1. Libby Cunliffe – England (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
    2. Charlotte Willshire – United Kingdom (Gfteam Scotland Gfteam)
    3. Amber Barker – United Kingdom (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
  • Girls 13-14 Yr / Intermediate / Juniors / +55 Kg
    1. Julia Wiechcinska – Poland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
    2. Brooke Devine – United Kingdom (Zr Team UK)
  • Boys 15-17 Yr / Beginner / Juniors / -55 Kg
    1. Thomas Robinson – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    2. Jamie Conchie – United Kingdom (Team Sukata Team Sukata)
    3. Yang Voon – England (Voodoo Asw)
  • Boys 15-17 Yr / Beginner / Juniors / -60 Kg
    1. Matthew Pugh – England (Roger Gracie Academy Bolton Roger Gracie)
    2. Finn Corkhill – Isle Of Man (Gracie Barra Isle Of Man Gracie Barra)
    3. Luke Walton – United Kingdom (Itaipava BJJ Itaipava BJJ)
  • Boys 15-17 Yr / Beginner / Juniors / -65 Kg
    1. Charlie Golding – United Kingdom (Blackledge MMA)
    2. Albie Horton-Brown – England (The Zilla Squad Checkmat)
    3. Charlie Huckson – United Kingdom (Zr Team UK)
  • Boys 15-17 Yr / Beginner / Juniors / -75 Kg
    1. Ibraaheem Miah – United Kingdom (Legion BJJ)
    2. Jakub Pasieka – Poland (Roger Gracie Academy Roger Gracie)
    3. Sam Cozens – United Kingdom (Blackledge MMA)
  • Boys 15-17 Yr / Beginner / Juniors / +80 Kg
    1. Luke Marsh – England (Tony Bebbington Jiu Jitsu)
    2. Matt Bennett – United Kingdom (Gracie Barra Ws1)
    3. Stefan Dabija – England (New Wave Academy Training Centre Fight Sports International)
  • Boys 15-17 Yr / Intermediate / Juniors / -55 Kg
    1. Liam White – United Kingdom (Game Fight)
    2. Joshua Clossick – United Kingdom (Team Koabon/ABJJ)
    3. Lucas Lacey – England (Roger Gracie Blackburn Roger Gracie)
  • Boys 15-17 Yr / Intermediate / Juniors / -65 Kg
    1. Max Ashton – United Kingdom (SBG South Shields SBG – Straight Blast Gym)
    2. Ilmars Braucejs – Latvia (Salford MMA England)
    3. Alex Garbaliauskas – Ireland (Husaria/Berserkers Ireland Brasa)
  • Boys 15-17 Yr / Intermediate / Juniors / -70 Kg
    1. Jay Sharp – Scotland (Fighters Hive Checkmat)
    2. Kail Quigley – United Kingdom (Blackledge MMA)
    3. William Randles – United Kingdom (Lucio Sergio BJJ Life Style)
  • Boys 15-17 Yr / Intermediate / Juniors / -75 Kg
    1. Tyreeze Cunliffe – United Kingdom (AspinallBJJ/Kaobon)
    2. Joshua Burton – United Kingdom (Voodoo Asw)
  • Boys 15-17 Yr / Intermediate / Juniors / -80 Kg
    1. Tyreeze Cunliffe – United Kingdom (AspinallBJJ/Kaobon)
    2. Thomas Flitcroft – England (Salford MMA England)
    3. Reece Evans – England (Gracie Barra Barnsley)
  • Girls 15-17 Yr / Beginner / Juniors / +50 Kg
    1. Mckenzie Standen – United Kingdom (Blackledge MMA)
    2. Melissa Bailey – United Kingdom (Salford MMA England)
  • Girls 15-17 Yr / Intermediate / Juniors / +50 Kg
    1. Tegan-Jane Doran – United Kingdom (Gracie Barra Nottingham Gracie Barra)
    2. Mckenzie Standen – United Kingdom (Blackledge MMA)
  • Organized By:
    ADCC United Kingdom

PHOTOS

Scroll To Top +