Past Events & Results

ADCC MOSCOW CUP 2019

Mar
16
2019

ADCC MOSCOW CUP 2019

ADCC MOSCOW CUP 2019

Organized By: ADCC RUSSIA

Air Arena, Krasnogorsky district, “Baltia” highway, 23 km, 2-1, Russia

OFFICIAL RESULTS

  • Adults (18+) Men Beginner -76 Kg
    1. Alexander Kharitonov (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    2. Vishnyakov Anton Mikhailovich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    3. Koshelev Andrey Gennadievich (Lion Academy)
  • Adults (18+) Men Beginner Absolute
    1. Taramov Said (Adaev Team)
    2. Worlds Muhammadali Mirzatanovich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    3. Vishnyakov Anton Mikhailovich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Adults (18+) Women Absolute
    1. Nikolaeva Daria Y. (Strela Team)
    2. Poznyakova Julia Borisovna (Moscow Jiu-Jitsu)
    3. Musina Kamila Nailevna (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Adults (18+) Men Intermediate Absolute
    1. Gazalapov Musa Khavazh-Baudievich (Checkmat)
    2. Ryabchikov Oleg Vladimirovich (Strela Team)
    3. Tolmachev-Shustov Igor Igorevich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Adults (18+) Women -60 Kg
    1. Zaitseva Milana Anatolyevna (Golden Team)
    2. Kataeva Diana Takhirovna (Jiumetry)
    3. Resurrection Xenia Anatolievna (Lion Academy)
  • Adults (18+) Women +60 Kg
    1. Poznyakova Julia Borisovna (Moscow Jiu-Jitsu)
    2. Nikolaeva Daria Y. (Strela Team)
    3. Grankina Olga Olegovna (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Adults (18+) Men Professional -98.9 Kg
    1. Matiev Magomet Tahirovich (Strela Team)
    2. Suleymanov Ilyas Ismailovich (Jiumetry)
    3. Jung Sunghoon (Kj Wire (Lion Academy)
  • Adults (18+) Male Intermediate -65 Kg
    1. Zhukov Andrey Leonidovich (Lion Academy)
    2. Seleznev Danil Konstantinovich (Lion Heart)
    3. Zhuravlev Alexander Evgenievich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Adults (18+) Beginner Men -91 Kg
    1. Kirillov Alexey Alexandrovich (Lion Academy)
    2. Bembel Mikhail Sergeevich (Kaylas Team Lion Academy)
    3. Zhang Grigory Antonovich (Lion Academy)
  • Adults (18+) Professional Absolute
    1. Matiev Magomet Tahirovich (Strela Team)
    2. Suleymanov Ilyas Ismailovich (Jiumetry)
    3. Esenzhan Uulu Maksatbek (Lion Academy)
  • Adults (18+) Women -65 Kg
    1. Musina Kamila Nailevna (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    2. Galina Dyakonova (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    3. Mandzyuk Marina Romanovna (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Adults (18+) Men Professional -65.9 Kg
    1. Esenzhan Uulu Maksatbek (Lion Academy)
  • Adults (18+) Men Intermediate -70 Kg
    1. Buyakas Alexander (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    2. Moldoshev Akbar (Dave’s Wrestling Team)
  • Adults (18+) Men Intermediate -83 Kg
    1. Gelhaev Artur Aslanovich (Checkmat)
  • Adults (18+) Male Intermediate -91 Kg
    1. Bunescu Vladislav Georgievich (Jiumetry)
    2. Sokolenko Sergey (Ludus Alliance Russia)
  • Adults (18+) Male Intermediate -100 Kg
    1. Evsevenko Alexander Nikolaevich (Evolve Gym)
    2. Sergey Anufriev (Jiumetry)
  • Adults (18+) Men Beginner -70 Kg
    1. Taramov Said (Adaev Team)
    2. Taymaskhanov Deni Zaurovich (Checkmat)
  • Adults (18+) Men Beginner -100 + Kg
    1. Chistov Dmitry Alexandrovich (Jiumetry)
    2. Nurmanbetov Sultangazy (Lion Academy)
    3. Molodkin Timofey Dmitrievich (Kaylas Team Lion Academy)
  • Adults (18+) Men Beginner -83 Kg
    1. Worlds Muhammadali Mirzatanovic (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    2. Khmelidze Georgiy Vladislavovich (Dave’s Wrestling Team)
    3. Egorychev Daniil Mikhailovich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
  • Adults (18+) Men Intermediate -76 Kg
    1. Gazalapov Musa Khavazh-Baudievich (Checkmat)
    2. Tolmachev-Shustov Igor Igorevich (Ribeiro Jiu Jitsu Russia)
    3. Ryabchikov Oleg Vladimirovich (Strela Team)

PHOTOS

+