Past Events & Results

ADCC Moldova Kids & Juniors Open 2018

Feb
24
2018

ADCC Moldova Kids & Juniors Open 2018

REPUBLIC OF MOLDOVA ADCC SUBMISSION FIGHTING KIDS & JUNIORS OPEN CHAMPIONSHIP 2018

Organized By: ADCC MOLDOVA & ADCC EUROPE

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

, Decebal Blvd, Chisinau, Moldova, Moldova

OFFICIAL RESULTS

  • KIDS: 5-6 YEARS: -18KG
    1. BUSCAN LUCA (ON TOP)
    2. BURLEA IONUT (ON TOP)
  • KIDS: 5-6 YEARS: -19/20KG
    1. GEGICI MIHAI (TITANS BIRLAD)
    2. MANEV VLADIMIR (ON TOP)
  • KIDS: 5-6 YEARS: -19/20KG
    1. BIRCA MAXIM (UNGHENI)
    2. DONICA BOGDAN (ON TOP)
    3. ANATII MATVEI
  • KIDS: 5-6 YEARS: -21/23KG
    1. MIHAILA DRAGOS (UNGHENI)
    2. DROBOT OCTAVIAN (UNGHENI)
    3. GLADEI VENIAMIN (UNGHENI)
  • KIDS: 5-6 YEARS: -22/24KG
    1. LEFTER SEBASTIAN (ON TOP)
    2. DULCE TIMUR (BUSHIDO BJJ)
    3. CIOARIC SEBASTIAN (SE AN DO)
  • KIDS: 5-6 YEARS: -25/26KG
    1. MIROSHCHIN ALEXANDR (VULTURII DROCHIA)
    2. LUPASCO ALEX (ON TOP)
    3. ROTARU DAMIAN (BUSHIDO BJJ)
  • KIDS: 7-8 YEARS: -24KG
    1. GOLOVATII BOGDAN (GOLDEN UKRAINE)
    2. CROITORU ION (SE AN DO)
    3. HESAL ILIA (ARHAT ODESSA)
  • KIDS: 7-8 YEARS: -28KG
    1. DROBOT LUCIAN (UNGHENI)
    2. STERPU GABRIEL (UNGHENI)
    3. MUNTEANU MARIUS (UNGHENI)
  • KIDS: 7-8 YEARS: -32KG
    1. DROBOT LAURENTIU (UNGHENI)
    2. MUNTEANU KIRIL (UNGHENI)
    3. STARODUBTEV DENIS (ON TOP)
  • KIDS: 7-8 YEARS: -36KG
    1. MUDRITKII ALEXANDRU (ON TOP)
    2. CANATUI DANIEL (SE AN DO)
    3. BURLEA SEBASTIAN (ON TOP)
  • KIDS: 7-8 YEARS: -40KG
    1. TURTUREANU GHEORGHE (UNGHENI)
  • KIDS: 9-10 YEARS: -24KG
    1. ROSCA ALEXANDRU (UNGHENI)
    2. POTLOG ION (UNGHENI)
  • KIDS: 9-10 YEARS: -28KG
    1. MARCHEEV ARTUR (BUSHINKAN TIGHINA)
    2. BULBUC ALEXANDR (BUSHINKAN TIGHINA)
    3. PETREA EDWIN (ROMANIA)
  • KIDS: 9-10 YEARS: -32KG
    1. BRIOSH ARTUR (KORSHUN ODESSA)
    2. SMARANDII ALEXANDR (BUSHINKAN TIGHINA)
    3. BALITSKI VLADISLAV (BUSHIDO BJJ)
  • KIDS: 9-10 YEARS: -36KG
    1. MOISEENCO ANDREI (OCTAGON)
    2. BOLBOCEANU ALEXEY (GOLDEN UKRAINE)
    3. CAPITAN VADIM (GOLDEN UKRAINE)
  • KIDS: 9-10 YEARS: -40KG
    1. SEMENCIUC DENIS (B.S. TIRASPOL)
    2. BRAGHIN DAVID (WOLVERINE)
    3. HANCHEVIVI ILIA (BUSHINKAN TIGHINA)
  • KIDS: 9-10 YEARS: +40KG
    1. CEGOVET TIMUR (GOLDEN UKRAINE)
    2. BALTAGA DUMITRU (OCTAGON)
    3. NATINZON VLAD (ON TOP)
  • KIDS: 11-12 YEARS: -36KG
    1. NACAGUTOV MAXIM (BURLACU BJJ)
    2. STARODUBTEV MAXIM (ON TOP)
    3. CULEAC VLADISLAV (BUSHINKAN TIGHINA)
  • KIDS: 11-12 YEARS: -40KG
    1. SMARANDIN MIHAIL (BUSHINKAN TIGHINA)
    2. MOCREAC NICHITA (BUSHINKAN TIGHINA)
    3. LISNIC ILIA (BUSHINKAN TIGHINA)
  • KIDS: 11-12 YEARS: -45KG
    1. BRAGHIN NICHITA (WOLVERINE)
    2. BRIGHIDIN ALEXANDR (VULTURII DROCHIA)
    3. PIRTAC OVIDIU (OCTAGON)
  • KIDS: 11-12 YEARS: -50KG
    1. IAMBOGLO ROMAN (B.S. TIRASPOL)
    2. GORUN ANDRIAN (BUSHIDO BJJ)
    3. DIA ALBERTO (TITANS BIRLAD)
  • KIDS: 11-12 YEARS: -55KG
    1. RUDENCIUC PLATON (ON TOP)
    2. GORODENCO NICHITA (ON TOP)
    3. MARCU CRISTIAN (UNGHENI)
  • KIDS: 11-12 YEARS: +55KG
    1. SEMENCIUC MAXIM (B.S. TIRASPOL)
    2. CUZENCO EVGHENII (BUSHINKAN TIGHINA)
  • KIDS: 13-14 YEARS: -40KG
    1. VISCRET VLADIMIR (SE AN DO)
    2. PAVLENCIUC SERAFIM (VULTURII DROCHIA)
    3. STANCA ALEXANDRU (KARAT)
  • KIDS: 13-14 YEARS: -45KG
    1. RACOVITA EUGEN (BURLACU BJJ)
    2. BODEAN NICOLAE (KARAT)
    3. COMISARCIUC MAXIM (GOLDEN UKRAINE)
  • KIDS: 13-14 YEARS: -50KG
    1. UNGUREANU DORIN (OCTAGON)
    2. NICA DUMITRU (THAI BOX)
    3. CHIOSA ION (THAI BOX)
  • KIDS: 13-14 YEARS: -55KG
    1. MACAGON IGOR (ARHAT ODESSA)
    2. GALEATA STANISLAV (UNGHENI)
    3. RUSU SERGHEI (UNGHENI)
  • KIDS: 13-14 YEARS: +55KG
    1. NECEPORUC EGOR (B.S. TIRASPOL)
    2. VISCUN DENIS (OCTAGON)
    3. BRADUTAN ALEXANDR (BUSHINKAN TIGHINA)
  • JUNIORS: 15-16 YEARS: -55KG
    1. VOLOSHIN DENIS (BUSHINKAN TIGHINA)
    2. CIOBANU MIHAI (ON TOP)
    3. HARCIU DENIS (B.S. TIRASPOL)
  • JUNIORS: 15-16 YEARS: -60KG
    1. BALAN ALEXANDRU (ON TOP)
    2. VARTIC PAVEL (BERCUT)
    3. CUREA DANIEL (VULTURII DROCHIA)
  • JUNIORS: 15-16 YEARS: -65KG
    1. DEGTEAR MARAT (ON TOP)
    2. COJOCARU BOGDAN (ON TOP)
    3. ZAITEV IVAN (BUSHINKAN TIGHINA)
  • JUNIORS: 15-16 YEARS: -70KG
    1. STRELCIUC GHEORGHE (BERCUT)
    2. CARABUT CRISTIAN (BERCUT)
    3. PASTUHOV ARTEOM (OCTAGON)
  • JUNIORS: 15-16 YEARS: +80KG
    1. PINZARI ION (BERCUT)
    2. TABURCEANU ION (VIVAT TEAM)
    3. CHIORESCU ALEXANDRU (UNGHENI)
  • GIRLS: 15-16 YEARS:
    1. SURDU GABRIELA (SE-AN-DO)
    2. GOLOVATII IRINA (BUSHINKAN TIGHINA)
    3. ANA FRUNZE (BERCUT)
  • GIRLS: -10/11 YEARS:
    1. TIBULEAC ALEXANDRA (ROMANIA)
    2. IDRISOVA ARINA (BUSHINKAN TIGHINA)
  • GIRLS: -11 YEARS:
    1. SUVEICA ILINCA (BURLACU BJJ)
    2. MINDRILA POLINA (ON TOP)
  • GIRLS: -13 YEARS:
    1. RANGU SAMIRA (SE AN DO)
    2. MOCRII VANESA (ON TOP)
  • BEST TEAM:
    1. ON TOP
    2. UNGHENI
    3. BUSHINKAN TIGHINA

PHOTOS

Scroll To Top +