Past Events & Results

ADCC Bulgaria 2013 – Results

Jan
01
1970

ADCC Bulgaria 2013 – Results

Organized By:

, ,

OFFICIAL RESULTS

Results from ADCC event in Bulgaria on 24.3.2013

More info here:
http://www.bjjee.com/regional-bjj-news/tournament-review-2013-adcc-bulgaria/

Results:

Youth division. -66kg
1. Kristian Vatchkov (Ipon Blagoevgrad)
2. Boris Iliev (Real Pain)
3. Kristian Nikolov (Ipon Blagoevgrad)
3. Mihail Nikolov (Ipon Blagoevgrad)

Youth division +66kg
1. Hristo Georgiev (Anaconda –Sliven)
2. Simeon Mironov (Twisted Jiu Jitsu)
3. Teodor Yakimov (Combat Sambo)
3. Jivko Stoimenow (Martial Animals)

Women
1. Emilia Pavlova (Twisted Jiu Jitsu)
2. Alexandra Toncheva (Desant Varna)
3. Emilia Vladova (SEBU)
Beginners / male

-66 kg
1. Emil Hristov (Twisted Jiu Jitsu)
2. Denis Telyov (Ipon Blagoevgrad)
3. Peter Pentchev (Twisted Jiu Jitsu)
3. Martin Yordanov (Ipon Blagoevgrad)

-77 kg
1. Lyubomir Yordanov (Team Rashkov-Ruse)
2. Vais Saifi (Dimka
3. Veselin Vangelov (Twisted Jiu Jitsu)
3. Nikolay Stefanov (Unlimited)

-88 кг
1. Dobromir Hristov (Desant Varna)
2. Ivan Dimitrov (Twisted Jiu Jitsu)
3. Constantine Atanasov (Real Pain)
3. Constantine Cvetanov (Real Pain)

– 99кг
1. Kristian Spasov (Real Pain)
2. Vitaliy Bandurski (MMA Haskovo)
3. Ivaylo Nikolov (Anaconda-Sliven)
3. Ivo Markov

+99 кг
1. Danail Andreev (Martial Animals)
2. Plamen Rusev (Anaconda-Sliven)
3. Alex Rumbin (Submission Team-Velingrad)
3. Nikolay Kolev
Advanced/male

-66 kg
1. Simeon Dimitrov (Marek Dupnitza)
2.Simeon Batalov (Ipon Blagoevgrad)
3. Azim Iponov (Ipon Blagoevgrad)
3. Todor Hristov (Desant Varna)

-77 kg
1. Tzvetozar Penov (Twisted Jiu Jitsu)
2. Todor Abrashev (Real Pain)
3. Dimitar Gatev (Johny boys)
3. Todor Zhelyazkov (Real Pain)

-88 kg
1. Manoil Petev (Real Pain)
2. Nikolay Dobrudzhanski (Desant Varna)
3. Petar Tonev (Cerberus Haskovo)
3. Turgali Sali (Cerberus Haskovo)

-99 kg
1. Mladen Rashkov (Team Rashkov-Ruse)
2. Rumen Blagovestov (Respect-Ruse)
3. Dimitar Radenkov (Pitbulls MMA Sofia)

+99 кg
1. Alexander Alexandrov (CPKJC-Varna)
2. Ivaylo Vasilev (Martial Animals)

Absolute/male
1. Mladen Rashkov (Team Rashkov-Ruse)
2. Todor Zhelyazkov (Real Pain)
3. Alexander Alexandrov (CPKJC-Varna)
3. Dimitar Gatev (Johny boys)

Scroll To Top +