ADCC Ukraine Open 2017 – Results

ADCC SUBMISSION FIGHTING
UKRAINE OPEN 2017
March 11 2017
Sport Hall “Galichina”, Lviv, Ukraine

OFFICIAL RESULTS

Juniors (15-18 y.o.)

-50 kg

  1. Rusetskiy Oleg – MSC Central
  2. Osadchenco Andrew – SC “POWER GENERATION”
  3. Eyyubov Rufat – SC “RD SPORT”

-60 kg

  1. Chetvertakov Oleg – SC “RD SPORT”
  2. Galishuk Stanislav – MSC Central
  3. Nikiforuk Nikolai – MSC Central

-70 kg

  1. Igor Lesko – Grappling Lviv
  2. Curelaru Ivan – COPACABANA UKRAINE
  3. Liagu Andrew – COPACABANA UKRAINE

-80 kg

  1. Manoha Dmitry – SC “Damask”
  2. Guley Yuri – SC”Tatami”
  3. Bilobran Taras – Lviv ZR Team

+80 kg

  1. Vladislav Boychenko
  2. Rudyak Dmitry – SC “the POWER GENERATION”
  3. Chuprina Maksim – SK “Octagon”

 

Men, subgroup “B” (Beginners/Intermediate)

-60 kg

  1. Fuad Mammadov – SC “RD SPORT”
  2. Lipski Yuri – Grappling Lviv

-65 kg

  1. Alexander Kolontay – SC “RD SPORT”
  2. Andrew Kovbiy – SC “RD SPORT”
  3. Mikhail Pakhomov – SC “POWER GENERATION”

-70 kg

  1. Manoha Dmitry – Beautiful city.
  2. Jusko Victor – ZR Team Lviv
  3. Vratskiy Maxim – SC “RD SPORT”

-76 kg

  1. Sotnikov Damir – SC “RD SPORT”
  2. Mishchenko Dmitry – SC “RD SPORT”
  3. Chuprina Maksim – SK “Octagon”

-83 kg

  1. Tolstopiatko Pavel – SC “RD SPORT”
  2. Malichenko Vsevolod – SC “Titan”
  3. Golovnya Igor – FC “Alyans”

-91 kg

  1. Artem Vovk – FC “Alyans”
  2. Pisaniy Vitaly – FC “Alyans”
  3. Chekurkov Dmitry – BJJ RIVNE TEAM

+91 kg

  1. Khudoba Vasyl – BJJ RIVNE TEAM
  2. Svidersky Roman – SC “Goryanin” 3. Baranov Valentine – SK “Octagon”

 

Men, subgroup “A” (Professionals)

-65 kg

  1. Chetvertakov Oleg – SC “RD SPORT”
  2. Terenya Alexander – FC “Alyans”
  3. Peleshok Andrew – COPACABANA UKRAINE

-70 kg

  1. Grzegorz Bigdoń – Artfight Rzeszów
  2. Oleg Sogor – Grappling Lviv
  3. Solomonov Omar – SC “RD SPORT”

-76 kg

  1. Semenyuk Denis – MSK Central, city.
  2. Chervinka Taras – Grappling Lviv
  3. Anatoliy Bondar – Grappling Lviv

-83 kg

  1. Liagu Anatoly – COPACABANA UKRAINE
  2. Shved Andrew – COPACABANA UKRAINE
  3. Lukasz Pawlina – Artfight Rzeszów

-91 kg

  1. Reda Hassan Alexander – Grappling Lviv
  2. Alexander Slobodenuk – COPACABANA UKRAINE

+91 kg

  1. Dolidze Roman – SC “RD SPORT”
  2. Pavel Kirilyuk – SC “Octagon”
  3. Maksim Plotnikov – Grappling Lviv

The absolute weight category

  1. Dolidze Roman – SC “RD SPORT”
  2. Oleg Sogor – Grappling Lviv
  3. Reda Hassan Alexander – Grappling Lviv

 

Woman, subgroup “A” (Professionals)

-60 kg

  1. Taya Svincicka – COPACABANA Ukraine
  2. Margarita Kolesnikova – SC “RD SPORT”
  3. Chudnovska Cristina – MSC Central

+60 kg

  1. Sofia Shishak – Lviv
  2. Flora Luchich – COPACABANA Ukraine
  3. Lydia Lyashchuk – Group ZR Lions

 

Veterans (35+, beginners and experienced)

+77 kg

  1. Chergavyi Svyatoslav – SC “Goryanin”
  2. Firyaev Alexander – SC “POWER GENERATION”
  3. Andrew Korobkov – SC “Underground”

Team Cup:

  1. place – SC “RD SPORT”, Odessa
  2. place – SC ” Grappling Lviv”, Lviv 3rd place – Copacabana Ukraine

 

Organized by: ADCC UKRAINE
More info: ADCC.Ukraine@gmail.com  URL: http://www.vk.com/ADCC.Ukraine