ADCC Ukraine-Khmelnitsky Open 2017 – Results

ADCC SUBMISSION FIGHTING
KHMELNITSKY OPEN 2017
07 May, 2017
Pilipchuka str. 41, Khmelnitsky, Ukraine

COMPETITION RESULTS

Boys (7-8 y.o.)

-21kg

  1. Holovaty Bogdan
  2. Krupka Roman
  3. Girnik Dmitry

-24kg

  1. Chevyuk Maxim
  2. Perzhan Andrew
  3. Zadvornyy Vitali

-28kg

  1. Floryak Nikita
  2. Parashchuk Maxim
  3. Rusu Maxim

-32kg

  1. Dron Kirill
  2. Shernevskyy Ivan
  3. Pavlutsky Rostik

-36kg

  1. Chaplak Ivan
  2. Biketa Anton
  3. Prysyazhnyuk Matthew

-40kg

  1. Askerov Eldar
  2. Bezruchak Dmitry
  3. Shake Maxim

Boys (9-10 y.o.)

-24kg

  1. Ostafiychuk Nikita
  2. Kostreba Vadim
  3. Opayets Maxim

-28kg

  1. Hayina Ivan
  2. Semeniuk Luka
  3. Dasevych Valery

-32kg

  1. Turinsky Vlad
  2. Marchuk Nikolai
  3. Bidniy Alexander

-36kg

  1. Skrypnyk Maxim
  2. Lesenko Vitaly
  3. Bryyndikov Igor

-40kg

  1. Shestyuk Anton
  2. Stratiychuk Oleg
  3. Melnyk Vlad

+ 40kg

  1. Tkachuk Maxim
  2. Kozarchuk Alexander
  3. Chagovets Timur

Boys (11-12 y.o.)

-36kg

  1. Korovitskyy Vlad
  2. Chaikin Igor
  3. Meleshchuk Yuri

-40kg

  1. David Yakovlev
  2. Didyk Constantine – Amma Damask m. Khmelnitsky
  3. Dumanskii Hleb – Amma Damask m. Khmelnitsky

-45 kg

  1. Krasnyuk Pavel
  2. Kovtun Ivan
  3. Cojocari Andrew

-50kg

  1. Bucak Alexey
  2. Vasylyshyn Vladislav
  3. Undefined

-55kg

  1. Bucak Alex
  2. Miller Artem
  3. Koretsky Nazar

Boys (13-14 y.o.)

-36kg

  1. Luchik Dmitry
  2. Kozlowski Denis
  3. Labunyak Elijah

-40kg

  1. Orobets Denis
  2. Tarangul Andrew
  3. Brotskyy Nikita

-45kg

  1. Chagovets Alexander
  2. Lesenko Alexander
  3. Matviyets Artem

-50kg

  1. Borisenko Maxim
  2. Fomov Alexander
  3. Trebach Roman

-55kg

  1. Selishchev Maxim
  2. Pogorelov Vladislav
  3. Isopesku Maxim

+ 55kg

  1. Grygoryk Vladimir
  2. Lymarev Vadim
  3. Korovitskyy Artem

Juniors (15-17 y.o.)

-55kg

  1. Rusetsky Oleg
  2. Besarab Arthur
  3. Shevchuk Bogdan

-60 kg

  1. Manoha Aleksandr
  2. Vadim Kovalchuk
  3. Sudobitskyy Daniel

-65kg

  1. Kyrylyuk Vadim
  2. Dymed Vladimir
  3. Tarasyuk Victor

-70 kg

  1. Suhodeyev Elijah
  2. Petroschuk Maxim
  3. Sapitash Alexander

-75 kg

  1. Yevtushok Ilya
  2. Hmurynskyy Andrew
  3. Undefinned

+80 kg

  1. Kovtun Yevgeny
  2. Juran Ivan
  3. Kochubey Dmitry

Men (18+, “Beginners”)

-66kg

  1. Kysylytsya Alexander
  2. Andrushchak Vadim
  3. Undefined

-70 kg

  1. Kurelaru Ivan
  2. Sapitash Alexander
  3. Andrushchak Vadim

-77 kg

  1. Manoha Dmitry
  2. Zhurakivsky Anton
  3. Antonov Maxim

-83 kg

  1. Borzhyzevskyy Yuri
  2. Gluhiy Vadim
  3. Undefined

+91 kg

  1. Borzhyzevskyy Yuri
  2. Komzyuk Alexander
  3. Forys Dmitry

Girls (7-8 y.o.)

– 26 kg.

  1. Tverdokhlib Eve
  2. Dovhenko Jan
  3. Halushko Maria

Girls (11-12 y.o.)

– 26 kg

  1. Kashchuk Albina
  2. Matviyets Nicole
  3. Undefined

Women  (18+, “Beginners” and “Advanced”)

-60 kg

  1. Yuras Anastasia
  2. Karina Cheban
  3. Undefined

Team standings:

  1. AMMA “Damask”, m. Khmelnitsky
  2. SC “Central”, c. Chernovtsy
  3. SPHINX TEAM MMA, c. Chernovtsy

 

Organized by: ADCC UKRAINE