ADCC Russia 2016 – Polite People 3 – Results

adcc-russia-2016-polite-people-3-octoberADCC Submission Fighting
Open Championship
“Polite People 3”
23 October, 2016
Martial Art Academy “Lion Baza”,
Moscow, Russian Federation

COMPETITION RESULTS

Boys 10-11 years,

-28 kg

  1. Kurzunov Dmitry (Vereya)
  2. Esenzhanov Ilyas (Caravan)

-32 kg

  1. Kazimov Ali (MARS)
  2. Medvedev Ilya (MAXIMUS)
  3. Fungi Nikita (MARS)

-36 kg

  1. Jurin Daniel (IL MMA)
  2. Simakov Maxim (Vereya)
  3. Pankrashin Anton (IL MMA)

-40 kg

  1. Okruzhnov Vadim (MAXIMUS)
  2. Lysenko Nikita (Ultimatum)
  3. Huntov Leonid (Vereya)

-45 kg

  1. Ibragimov Ali (MAXIMUS)
  2. Karapetyan Nikita (Ultimatum)
  3. Karpov Egor (IL MMA)

-50 and 50+ kg

  1. Baulin Vladislav (MAXIMUS)
  2. Lukasz Nikita (IL MMA)
  3. Mironov Ivan (MAXIMUS)

 

12-13 years

– 32 kg

  1. Tkachev Fedor (MAXIMUS)
  2. Kruchinin Savely (MAXIMUS)

– 40kg

  1. Diev Andrey (MAXIMUS)
  2. Loginov Ilia (MAXIMUS)
  3. Scheklachov Dmitry (MARS)

– 45kg

  1. Petrushov Daniel (MAXIMUS)
  2. Dunayev Alexander (MAXIMUS)
  3. Lazunin Nikita (MAXIMUS)

– 50-55kg

  1. Gevorgyan Vardges (Pirogovskysky)
  2. Pyzhyanov Zahar (Pirogovskysky)
  3. Arakelyan Artyom (IL MMA)

+ 55 kg

  1. Balzirov Dolan (Pirogovsky)
  2. Buchin Arseniy (MAXIMUS)
  3. Maxim Chesnokov (MAXIMUS)

 

14 -15 years

– 50 kg

  1. Ivanchuk Anatoliy (Pirogovsky)
  2. Azuzarov Dashgin (IL MMA)
  3. Korolev Daniel (IL MMA)

–  55 kg

  1. Ognev Semyon (MAXIMUS)
  2. Mozzharov Eugene (Vereya)
  3. Kylychbek Uulu Kubanichbek (Aikol Manas)

– 60kg

  1. Zhukov Andrey (IL MMA)
  2. Matyushchenko Alexey (IL MMA)
  3. Kubanych Uulu Aziz (Kumartim)

– 65kg

  1. Anokhin, Ilya (IL MMA)

– 70-75kg

  1. Malchikiv Maxim (Pirogovsky)
  2. Emelyanov Yaroslav (Sanders )

 

16 – 17 years

– 60-65 kg

  1. Yatsynov Arseniy (Rusich)
  2. Kopylov Mark (IL MMA)
  3. Ismayilov Jamal (MAXIMUS)

– 70 kg

  1. Emelyanov Artem (Sanders)
  2. Yakovlev Yegor (MAXIMUS)
  3. Kanat Uulu Nurtilek (Aikol Manas)

– 80 kg

  1. Daaev Ahmed

 

Girls

12 – 13years

– 40 kg

  1. Vinokourova Alexandra (IL MMA)
  2. Pavlenko Eva (IL MMA)

– 60 kg

  1. Karakhanova Veronica (IL MMA)
  2. Koriagina Anastasia (IL MMA)

+60 kg

  1. Sanaeva Eva (IL MMA)
  2. Karohonova Veronica (IL MMA)

 

First team place –  Maximus Club, Yaroslavl Regional Federation of Jiu-Jitsu

 

Organizer: ADCC Russia, Martial Art Academy ”Lion Baza”
More info: www.grapplingrussia.ru, gatovskiy@mail.ru